REKLAMA

Za odpowiednie przygotowanie przesyłki do wysyłki odpowiada nadawca, a nie firma kurierska. To nadawca ma obowiązek zadbać o to, aby przedmioty znajdujące się w paczce były odpowiednio zabezpieczone przed uszkodzeniem. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak przygotować paczkę do wysłania, aby dotarła do odbiorcy w nienaruszonym stanie, zapoznaj się z dalszą częścią artykułu.

Zastanawiasz się, jak zapakować paczkę dla kuriera? Jeśli chcesz, aby dotarła do odbiorcy w nienaruszonym stanie, musisz pamiętać o kilku ważnych zasadach. Na początku warto określić, jak daleko będzie ona wysłana oraz jak delikatna jest jej zawartość. Jeśli przesyłka ma dotrzeć za granicę, przed jej dostarczeniem warto zapoznać się z wymogami przepisów transportowych dotyczących pakowania nadawanych paczek.

Należy pamiętać, że odpowiednie zapakowanie przesyłki to najważniejsza czynność, którą trzeba wykonać przed przekazaniem jej w ręce kuriera. Zatem, jak zapakować paczkę dla kuriera? Przede wszystkim należy dobrać opakowanie do wymiarów i kształtu przesyłki. Jeśli ma ona nietypową formę, warto sięgnąć po folię stretch, którą bez problemu można owinąć każdy przedmiot. Warto również wziąć pod uwagę, co znajduje się wewnątrz paczki. Jeśli są to delikatne przedmioty, najlepiej umieścić je w kartonowym pudełku, zastosować wypełniacze i całość dodatkowo owinąć folią. Dzięki temu będą one skutecznie zabezpieczone przed uszkodzeniami. Dla dodatkowej ochrony możesz zakleić przesyłkę taśmą.

Jeśli odpowiednio zapakowałeś paczkę, czas na wypisanie danych do wysyłki. Ponadto jeśli wewnątrz pudełka znajdują się delikatne przedmioty, które mogą ulec stłuczeniu, naklej na przesyłkę naklejkę “Ostrożnie, szkło”. Dzięki temu kurier będzie wiedział, że z Twoją paczką należy obchodzić się szczególnie delikatnie.

Jak przygotować paczkę do wysłania, aby nie szkodzić środowisku?

Odkąd handel internetowy zyskał na popularności, świat zaczęły zalewać ogromne ilości plastiku. Nie da się ukryć, że znaczna część zamawianych przez nas towarów dostarczana jest w plastikowych paczkach. Ponadto w pudełkach często znajdują się wypełniacze z tworzywa sztucznego. Na szczęście na rynku pojawiły się opakowania ekologiczne, stworzone z materiałów nadających się w 100% do recyklingu. Jeśli chcesz przygotować przesyłkę w sposób bezpieczny dla środowiska, możesz sięgnąć np. po eko folię stretch. Zawiera ona do 30% surowca pochodzącego z recyklingu. Wykorzystując ją zamiast plastikowych opakowań, zmniejszasz zużycie materiału ze źródeł kopalnych, ograniczasz ślad węglowy i przyczyniasz się do redukcji odpadów na wysypiskach śmieci. Warto zaznaczyć, że ekologiczna folia stretch sprawdza się równie dobrze jak tradycyjna folia. Jest ona bardzo elastyczna, łatwa w użyciu i odporna na rozrywanie. Doskonale nadaje się do pakowania przesyłek o różnych kształtach i rozmiarach. Zastanawiasz się, gdzie można ją kupić? Otóż najlepiej zamówić ją u producenta folii stretch. Dzięki temu będziesz miał pewność, że pochodzi ona z pewnego źródła i cechuje się wysoką jakością.

Warto pamiętać, że paczka zapakowana w tradycyjną folię stretch też nie musi stanowić zagrożenia dla środowiska. Jednak należy odpowiednio utylizować ten rodzaj folii. Przed wyrzuceniem jej do kosza najlepiej zastanowić się, czy nie można wykorzystać jej ponownie.

Przeczytaj także artykuł dotyczący mat podłogowych do autobusów, dostępny na stronie: https://sebastianbednarczyk.pl/maty-podlogowe-do-autobusow-jaka-spelniaja-funkcje/.

Ponadto jeśli chcesz ekologicznie zapakować paczkę do wysyłki zrezygnuj z wypełniaczy z tworzyw sztucznych. Sięgnij po wyroby z papieru, skrobi czy drewna. Doskonale sprawdzi się np. wełna drzewna, papierowe poduszki powietrzne czy skropak. Jeśli nie posiadasz tego typu wypełniaczy, możesz użyć zwykłego papieru lub starych gazet. Będzie to zdecydowanie lepsza opcja niż użycie wypełniaczy z tworzywa sztucznego.

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki