REKLAMA

Dwufunkcyjny piec gazowy jest nowoczesnym urządzeniem, które doskonale sprawdza się w roli ogrzewania budynku oraz podgrzewania bieżącej wody użytkowej. Największą popularnością cieszą się kotły gazowe Junkers, które mogą mieć konstrukcję otwartą lub zamkniętą. Ze względu na sposób ich montażu mogą być wiszące lub stojące. Ogrzewanie tego typu produkuje niewielką emisję szkodliwych substancji dla środowiska, dzięki czemu uważane jest za bardzo ekologiczne. Ponadto urządzenie jest bardzo łatwe w obsłudze i precyzyjne w ustawieniu temperatury.

Dwufunkcyjny piec gazowy jest nowoczesnym urządzeniem, które doskonale sprawdza się w roli ogrzewania budynku oraz podgrzewania bieżącej wody użytkowej. Największą popularnością cieszą się kotły gazowe Junkers, które mogą mieć konstrukcję otwartą lub zamkniętą. Ze względu na sposób ich montażu mogą być wiszące lub stojące. Ogrzewanie tego typu produkuje niewielką emisję szkodliwych substancji dla środowiska, dzięki czemu uważane jest za bardzo ekologiczne. Ponadto urządzenie jest bardzo łatwe w obsłudze i precyzyjne w ustawieniu temperatury.

Pierwsze miejsce zajmuje Junkers GC2200W (Bosch)

Ten kocioł kondensacyjny należy do niemieckiego przedsiębiorstwa i ceniony jest przez użytkowników głównie za ekonomiczną i efektywną pracę. Jego największe zalety to możliwość podgrzewania 11 litrów wody na minutę, estetyczny wygląd i rozbudowany panel sterowania z ekranem LCD. Ponadto charakteryzuje się cichą pracą, ma 5-stopniową regulację mocy i doskonale sprawdza się zarówno do ogrzewania pomieszczeń, jak i wody.

Na drugim miejscu znajduje się Termet Ecocondens Gold Plus

Producent stworzył go w oparciu o opinie i potrzeby klientów. Urządzenie to posiada klasę energetyczną A, dzięki czemu pracuje bardzo efektywnie. Może współpracować z pompami powietrze woda, a także można podłączyć do niego kolektory słoneczne. Dodatkowo cechuje się niskim zużyciem prądu i posiada wentylator z płynną regulacją obrotów, w którym steruje się elektronicznie.

Trzecie miejsce zajął Vaillant 306/5-5

To model, który charakteryzuje się niskim zużyciem energii i nowoczesnymi rozwiązaniami. Posiada wbudowaną aplikację multiMATIC App, dzięki czemu można nim sterować zdalnie za pomocą np. smartfona oraz wysoki maksymalny przepływ wody, nawet 14 litrów na minutę. Jest również najbardziej efektywnym energetycznie urządzeniem, porównując go do pozostałych. Panel kontrolny został schowany, dzięki czemu osoby postronne nie mogą dokonywać samowolnych ustawień.

Czwarta pozycja przypadła dla Buderus GB072 24 kW

Urządzenie to ma bogate wyposażenie i wysoką wydajność. Ponadto wielu użytkowników wydało pozytywne opinie, które świadczą o efektywnej i solidnej pracy tego pieca gazowego. Kocioł może zostać podłączony do zewnętrznego czujnika temperatury albo modułu sterującego np. smartfona. Ponadto charakteryzuje się bardzo cichą pracą, dużym przepływem ciepłej wody użytkowej nawet 14 litrów na minutę i szerokim zakresem modulacji mocy.

Na który kocioł gazowy najlepiej postawić?

Wybierając nowoczesny piec gazowy, warto przede wszystkim zwrócić uwagę na urządzenie, które pracuje efektywnie i bezpiecznie, a przy tym ogrzewa zarówno dom, jak i wodę ciepłą. Trzeba pamiętać również o tym, że kotły gazowe są najważniejszymi elementami instalacji grzewczej, dlatego warto przy wyborze odpowiedniego sprzętu dobrze się zastanowić.

Decydując się na zakup konkretnego modelu, trzeba dokładnie sprawdzić moc działania, komorę spalania, przepływ wody, sprawność użytkową i pobór mocy. Ponadto wysokiej klasy sprzęt będzie pracował cicho, posiada szeroki zakres ustawień oraz możliwość dołączenia termostatu.

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki