Jaworznianin w pierwszej 500 zawodów IRONMAN Warszawa

Kamil Kwaśniewski to jedyny jaworznianin, który wystartował w zawodach triathlonowych IRONMAN 50.1.50 Warszawa. Musiał pokonać 1,5 km płynąc, 40 km jadąc na rowerze oraz prawie 11 km biegnąc. Udało mu się zająć 432.

fot.Pawel Naskrent/maratomania.pl
REKLAMA

Zawody IRONMAN są jedną z najtrudniejszych serii zawodów, jakim można rzucić wyzwanie. Samo ich ukończenie jest bardzo trudne, a co dopiero znalezienie się w czołowej 500. Dla jaworznianina to ogromny sukces i powód do dumy. Kamil Kwaśniewski sam mówi, że jak widzi się taką dużą ilość doświadczonych i zawziętych przeciwników, to trzeba się niewiarygodnie sprężyć, aby udało zająć się dobre miejsce. 432. spośród wszystkich uczestników to miejsce rewelacyjne, a jak popatrzymy z perspektywy kategorii wiekowej i miejsca 85. to już w ogóle powinniśmy być pod ogromnym wrażeniem rezultatu Kamila.

Aby móc rywalizować z najlepszymi, Kamil Kwaśniewski odbywał bardzo trudne treningi. Najpierw trening na basenie, który wyklucza możliwość złapania kontuzji, pływanie około 5 kilometrów tygodniowo, następnie bieganie w różnych konfiguracjach, interwały pomieszane z podbiegami i rozbieganiem się, a na końcu jazda na rowerze, czasem 40 a czasem nawet 100 kilometrów do przejechania.

Oczywiście ten sukces nie byłby możliwy, gdy nie grono osób, które pomagały mu w przygotowaniach. Wdzięczy jest swojej rodzinie, trenerowi Markowi Dziubkowi, dietetykowi Mateuszowi Kochańskiemu oraz wszystkim tym którzy przyczynili się do jego formy. Dziękuje także za wsparcie Miastu Jaworznu oraz kibicom, którzy zawsze przy nim są.

Plany na przyszły rok ma jeszcze ambitniejsze, chce wystartować nie tylko w zawodach IRONMAN Warszawa, ale także IRONMAN Poznań, dlatego już wie, że całe lato i najbliższa zima będą bardzo pracowite. Poprawili do tej pory wyniki o 6 minut, a ich plan zakłada lepszy czas, aż o 11 minut.

Gratulujmy i życzmy kolejnych sukcesów.

fot.PatrycjaPietrzak/maratomania.pl
fot/maratomania.pl

maratomania
- REKLAMA -

Zewnętrzne linki