Natalia Głowacz – uczennica klasy 2B, profil biologiczno-chemiczny w I Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Jaworznie. – Zajęłam 14 miejsce spośród 470 uczestników w IX edycji Interdyscyplinarnych Warsztatów Filozoficznych dla Młodzieży organizowanych przez wydział Filozoficzny Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie – mówi Natalia.

Natalia Głowacz
REKLAMA

– Obecnie moją pasją jest sport i zdrowe odżywianie. Poszukuję i staram się poszerzać swoją wiedzę w tych dziedzinach. Aktywność fizyczna i zbilansowana dieta są ważną częścią mojego życia, toteż właśnie to przynosi mi najwięcej radości. Nie podjęłam jeszcze ostatecznie decyzji odnośnie mojej drogi zawodowej. Aktualnie interesuje się dietetyką, a więc nie wykluczam, że to właśnie w tym kierunku chciałabym w przyszłości się kształcić i rozwijać. Finał Warsztatów filozoficznych odbył się 23 kwietnia 2022r w Uniwersytecie Papieskim w Krakowie. W finale wzięło udział 30 uczestników z 22 szkół z całej Polski, którzy zdobyli najwięcej punktów w pierwszym etapie konkursu. W finale mierzyliśmy się z fragmentem tekstu ks. Józefa Tischnera oraz próbowaliśmy odpowiedzieć na pytanie czym współcześnie jest odwaga. Na napisanie pracy konkursowej mieliśmy godzinę, po czym ośmio-osobowe jury oceniało nasze prace. Ocenie podlegała kreatywność, samodzielność oraz umiejętność argumentacji. Każdy uczestnik finału został nagrodzony książką oraz dyplomem.
W filozofii ciekawi mnie sama istota poznawania i analizowania pozornie prostych zagadnień, takich jak dobro czy zło. Myślenie filozoficzne pozwala mi poszerzać horyzonty oraz uczy mnie myśleć wielopoziomowo.

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki