Słuchaczki jaworznickiego UTW na teatralnej scenie

W spektaklu pt. Głębia ostrości, czyli rozprawa nad kobiecością swe aktorskie talenty zaprezentowały słuchaczki jaworznickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Premiera odbyła się na deskach ATElier Kultury Teatr Sztuk w sobotę 25 czerwca. Scenariusz i reżyseria są dziełem Krzysztofa Stanio, aktora i instruktora teatralnego.

REKLAMA

Scenariusz oparto na monologach Hanki Bielickiej, zwanej królową kabaretu i estrady. Dlaczego spektakl o kobiecości oparto na tych przewrotnych tekstach – pytamy scenarzystę.

Dla Krzysztofa Stanio był to debiut reżyserski. Czy w rzeczywistości jego wyobrażenie o pracy reżysera znacznie odbiegało od realiów?

Sztuka jest opowieścią o grupie pań pracujących nad spektaklem teatralnym, czyli to taki teatr w teatrze. Ta sceniczna przygoda panie seniorki-aktorki wyraźnie cieszyła i pewnie wprowadziła do ich życia miły artystyczny zamęt.

Niczym wisienka na torcie w sztuce pojawia się też pan. Prosi się więc o pytanie, co nowego dowiedział się o kobiecości z tego spektaklu.

Miło jest spojrzeć na seniorów, którzy mają na siebie inny pomysł niż tylko domowe kapcie, fotel i przynudnawe seriale telewizyjne. Brawo drodzy seniorzy.

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki