Ostatnie tygodnie to gorący okres nie tylko ze względu na warunki pogodowe. Lekkoatleci MCKiS Jaworzno raz po raz startują w ważnych zawodach rangi mistrzowskiej.

REKLAMA

Akademickie Mistrzostwa Polski w Poznaniu odbyły się jeszcze w maju. Lekkoatleci z Jaworzna, reprezentujący swoje uczelnie, startowali z powodzeniem.

Reprezentujący Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach: Adrianna Olechno, Piotr Kuzak oraz Monika Bednarek uzyskali następujące wyniki:
Adrianna Olechno:
1. miejsce w sztafecie 4x100m Uczelni Medycznych
2. miejsce w biegu na 100m wśród UME
3. miejsce w biegu na 200m wśród UME
Piotr Kuzak:
2.miejsce w sztafecie 4x100m Uczelni Medycznych oraz 8 miejsce OPEN
4. miejsce w biegu na 100m wśród UME
4. miejsce w biegu na 200m wśród UME
Monika Bednarek:
1. miejsce w sztafecie 4x100m Uczelni Medycznych
4. miejsce w biegu na 100m wśród UME
5. miejsce w biegu na 100m wśród UME
Karolina Smalcerz, reprezentująca Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, zajęła 5. miejsce w pchnięciu kulą wśród Uczelni Społeczno-Przyrodniczych. Patryk Górski, reprezentujący Uniwersytet Ślaski, zajął 3. miejsce w pchnięciu kulą wśród Uniwersytetów. Julia Frąckowiak, reprezentująca Politechnikę Śląską w Gliwicach, uplasowała się na 2. miejscu w skoku w dal w klasyfikacji AMP.
Warto jeszcze dodać, iż w tym roku Piotr Kuzak zajął 3. miejsce w klasyfikacji generalnej na Akademickich Mistrzostw Polski w Unihokeju

Kolejnym, jakże ważnym sprawdzianem dla lekkoatletów były Mistrzostwa Śląska w Raciborzu, które odbyły się pod koniec maja.

Piotr Kuzak, startujący w biegu na 100m awansował do finału. Z winy organizatora Kuzak nie wystartował w biegu finałowym, ostatecznie zajmując 8. lokatę.
Adrianna Olechno zajęła 4. miejsce w biegu na 100m. Karolina Rysak, również startująca na 100m, zajęła 8. miejsce.
Patryk Górski zdobył brązowy medal w rzucie dyskiem, oraz srebro w pchnięciu kulą!
Anna Chodacka stanęła na drugim stopniu podium w rzucie dyskiem, natomiast w pchnięciu kulą stanęła na najniższym stopniu podium.

W dniach 8-11.06.2022 odbyły się 98. PZLA Mistrzostwa Polski Suwałki 2022. W tym roku tylko dwie zawodniczki reprezentowały jaworznicki MCKiS.

Julia Frąckowiak, startująca w konkursie skoku w dal, w swojej 3. próbie ustanowiła rekord sezonu i awansowała do finału. Ostatecznie zajęła 8. miejsce. Paulina Gaj, startująca w biegu na 5000m również zaprezentowała się świetnie i zajęła bardzo wysokie 10. miejsce.

W tym roku Piotr Kuzak i Adrianna Olechno musieli zrezygnować ze zmagań na Mistrzostwach Polski z powodu kontuzji oraz z przyczyn logistycznych.

Gratulujemy startów lekkoatletom z Jaworzna !!! 

jargal

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki