22. Mistrzostwa Europy w Footbag’u rozpoczęte — Jaworzno podoba się zagranicznym gościom

22. Mistrzostwa Europy w Footbag’u rozpoczęte. Zawodnicy z najdalszych zakątków Europy, a nawet świata przyjechali do Jaworzna, aby rywalizować ze sobą w popularną „Zośkę”.

REKLAMA

22. Mistrzostwa Europy w Footbag’u w Jaworznie z dniem 22 lipca 2022 roku zostały rozpoczęte. Zawodnicy z całego świata stanęli do rywalizacji między sobą w popularną „zośkę”. Eliminacje czas start.

Zawodnicy przybyli z całego świata cele mają zróżnicowane, jedni przyjechali walczyć o medale, inni chcą zdobywać doświadczenie i poznawać ludzi. Dla przykładu zawodniczka Marcela, która przyjechała aż z Kolumbii, chcę zdobyć cenne doświadczenie, poznać ludzi, a jako że gra dopiero od roku w footbag to nie w głowie jej zwycięstwa. Natomiast Radosław z Bułgarii liczy na sukces w grze deblowej ze swoim partnerem, celują nawet w medale.

to jest mój pierwszy międzynarodowy turniej w footbag’u, to bardzo dla mnie ważne, nie jestem tutaj aby wygrać, ale aby dobrze się bawić, poznać nowych ludzi, nowe kultury i z nimi po przebywać – Marcela z Kolumbii

Zawodnicy rywalizują w dwóch kategoriach: Net oraz Freestyle. Kategoria Net jest bardzo podobna do badmintona. Boisko ma takie same wymiary i zasady są dokładnie takie same. Rywalizuje się albo 1 na 1, albo 2 na 2, lub w składach mieszanych 2 na 2. Kategoria Freestyle polega natomiast na wykonywaniu najróżniejszych, najbardziej oryginalnych trików właśnie ze znaną wszystkim „zośką”.

Co najistotniejsze rywalizują ze sobą naprawdę najlepsi z najlepszy z najdalszych zakątków świata, o czym nie mają wątpliwości sami zainteresowani. Przyjechali najlepsi zawodnicy z Niemiec, Francji, Słowenii, Bułgarii, Stanów Zjednoczonych Ameryki, a nawet wspomnianej Kolumbii więc nie ma tutaj mowy o ludziach z przypadku. Są oczywiście i najlepsi zawodnicy z Polski, którzy skupiają się nie tylko na tych zawodach, ale także na zbliżających się Mistrzostwach Świata w Krakowie. Jednakże Hala Widowiskowo-sportowa Miejskiego Centrum Kultury i Sportu bardzo im się podoba.

Jaworzno jako miasto także bardzo im się podoba. Kolumbijce odpowiada pogoda, nasze ulice oraz mili mieszkańcy. Bułgar natomiast docenia miasto całościowo, a także jego położenie, dodaje także, że jestem w naszym kraju po raz pierwszy, więc wszystko go bardzo fascynuje.

bardzo przyjemne miejsce, bardzo dobrze zlokalizowane, miasto wygląda dobrze, pierwszy raz jestem w Polsce wiec wszystko jest dla mnie nowe – Radoslav z Bułgarii

Rywalizacja potrwa, aż do niedzieli. Następnie wielu zawodników zostanie w Polsce, bowiem już za niedługo odbywają się Mistrzostwa Świata w Footbag’u w Krakowie. Zachęcamy wszystkich jaworznian do tego, aby w ten weekend odwiedzić miejsca zawodów, ponieważ naprawdę ten sport jest dużo ciekawszych, niż się na pozór może wydawać.

 

 

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki