wtorek, 5 grudnia, 2023

Nowoczesny odkurzacz – dlaczego warto go mieć?

Strona głównaInformator / Materiały zewnętrzneNowoczesny odkurzacz – dlaczego warto go mieć?

Nowoczesny odkurzacz – dlaczego warto go mieć?

- Advertisement -

Odkurzacz stał się jednym z najbardziej niezbędnych urządzeń w każdym domu. Dzięki niemu sprzątanie domu jest znacznie szybsze i łatwiejsze. Osoby, które mają bardzo napięty grafik i nie mają czasu na wykonywanie obowiązków domowych i sprzątanie, lub osoby, które chcą ułatwić sobie życie w zakresie obowiązków domowych mogą zainwestować w nowy, nowoczesny odkurzacz.

Nowe modele mogą same czyścić podłogi, mogą myć i prać, są bezprzewodowe, po prostu inteligentne. Niezależnie od tego, którą opcję wybierzesz (workową, bezworkową, pionową, szorującą, z filtrem wodnym czy odkurzacz automatyczny), tak długo jak używasz wysokiej jakości odkurzacza, rezultaty będą widoczne w poziomie komfortu Twojej rodziny.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie odkurzacza?

Na co zwrócić uwagę przy zakupie odkurzacza? Na pewno będzie to całkowity czas pracy (w przypadku akumulatorowych). Następnie ważna jest także siła ssania oraz zdolność filtracji, czy czas użytkowania filtra. Ogólna niezawodność, czyli hałas jaki jest wydawany przez sprzęt.

Technologia obecnie uległa ogromnej poprawie w porównaniu z początkiem XXI wieku. Obecnie odkurzacze są bezprzewodowe, oferują świetne baterie (akumulatory), większą wydajność czyszczenia i jeszcze więcej dodatkowych funkcji. Odkurzacze bezprzewodowe stają się coraz popularniejszym produktem, jego fenomen jest doceniany, ponieważ są to sprzęty wygodne, dobre i polecane przez wielu użytkowników. Sprawdź poniżej, jaki odkurzacz jest teraz na topie i co jeszcze warto wiedzieć o tym pomocniku w domowych obowiązkach.

Czym jest odkurzacz bezprzewodowy?

Jest to narzędzie, które wykorzystuje pompę powietrza do zasysania kurzu i małych cząstek brudu, najczęściej z podłogi. W większości domów, w których są kafelki, do sprzątania służy taki model odkurzacza. Pył jest zbierany przez system filtracji znany jako cyklon w celu późniejszego usunięcia.

Takie odkurzacze to na pewno wydajne i trwałe produkty, które znacznie ułatwiają sprzątanie w domu. Coraz więcej osób decyduje się na taki rodzaj sprzętu, ponieważ jest on w stanie wykonać szybką i efektywną pracę, a także zminimalizować czas poświęcony na sprzątanie, który można wykorzystać na inne czynności i z satysfakcjonującym uczuciem, że całe otoczenie jest nieskazitelnie czyste.

Jak działają odkurzacze bezprzewodowe? Urządzenia te nie wymagają dużych umiejętności obsługi, jedyne co będzie potrzebne to wykrycie powierzchni lub przestrzeni, którą chcemy wyczyścić, aby uruchomić odkurzacz pionowy. Podobnie jak w przypadku tradycyjnych odkurzaczy, trzeba będzie kilkakrotnie przejechać po zabrudzeniach, aby je całkowicie usunąć.

W zależności od powierzchni, którą chcesz wyczyścić, możesz użyć różnych rodzajów końcówek lub adapterów. Znalezienie takiego, który idealnie pasuje do sytuacji jest ważne, to zagwarantuje doskonałe czyszczenie. Odkurzane za pomocą tych urządzeń zanieczyszczenia trafiają zazwyczaj do worka lub pojemnika na odpady.

Jaki jest najlepszy odkurzacz bezprzewodowy? Czy to Dyson?

„Potrzebuję odkurzacza bezprzewodowego!” – to prawdopodobnie będą słowa, które możesz wykrzyczeć po zapoznaniu się z tym sprzętem marki Dyson. Czy nie masz już dość ciągłego potykania się o kabel podczas odkurzania, albo przełączania kontaktów w trakcie zmiany pomieszczenia? Jasne, że tak. Tracimy wtedy nie tylko czas, ale i siły, ponieważ odkurzacz tradycyjny jest ciężki. Obecnie pracujemy dużo, żyjemy szybko i szkoda nam czasu na prace domowe. Właśnie dlatego, takim pomocnikiem w domowych obowiązkach może być odkurzacz bezprzewodowy Dyson. Jak sama nazwa wskazuje, jest to odkurzacz znanej marki, więc jakość sprzętu jest na wysokim poziomie. Odkurzacz bezprzewodowy Dyson v12 Slim to jeden z topowych produktów, którym warto się zainteresować. Jest on wygodny, odkurza dokładnie i zagląda w każde zakamarki, aby pozbyć się choćby najmniejszego kurzu z trudno dostępnych miejsc.

Co warto wiedzieć jeszcze o odkurzaczach bezprzewodowych? Znaczenie ma kilka aspektów:

  • Ładowanie / czas pracy: żywotność baterii różni się w zależności od modelu. Dla wygody szukaj modelu, który będzie działał przez użyteczną ilość czasu, a jego ładowanie nie będzie trwało zbyt długo. Porównanie interesujących Cię modeli może pomóc Ci wybrać ten o najlepszym czasie pracy na baterii.
  • Zmienna moc: Najlepsze odkurzacze bezprzewodowe mają 2 lub 3 ustawienia mocy. Jeśli regularnie sprzątasz swój dom, nie zawsze musisz korzystać z pełnej mocy, ponieważ używanie niższych prędkości wydłuża żywotność baterii i pomaga zmniejszyć hałas. Przed wyborem nie zapomnij sprawdzić, ile prędkości oferuje dane urządzenie.
  • Rodzaj powierzchni: Przed wyborem, jaki odkurzacz bezprzewodowy kupić, upewnij się, że interesujący Cię model będzie odpowiedni dla Twojego domu. Niektóre modele lepiej sprawdzają się na określonych powierzchniach, dlatego idealnym rozwiązaniem są urządzenia, które mogą pracować na wielu rodzajach podłóg. Pamiętajmy, że brak ssania na niektórych powierzchniach może oznaczać, że brud i zanieczyszczenia pozostaną.
  • Waga: Waga każdego modelu jest inna, choć zwykle są one lekkie, więc jeśli nie wiesz, jak wybrać odkurzacz bezprzewodowy, zalecamy wybór modelu o wadze, z którą łatwo sobie poradzisz. Recenzje wybranego odkurzacza mogą pomóc Ci dowiedzieć się, czy jest on ciężki, czy wygodnie się go trzyma i czy nie wywiera zbyt dużego nacisku na nadgarstek.
  • Modele 2 w 1: Przekonasz się, że niektóre z najbardziej polecanych zamiatarek bezprzewodowych to modele 2 w 1. Tego typu produkt daje Ci wygodę i praktyczność korzystania z niego gdziekolwiek chcesz, więc jeśli jest to dla Ciebie ważne, sprawdź czy wybrany przez Ciebie model posiada taką funkcję.

Roboty sprzątające – inteligentne odkurzanie

Gdy kupujemy odkurzacz bezprzewodowy do samochodu lub domu, pozwala on na utrzymanie czystości w naszym otoczeniu, ale co jeśli chcemy jeszcze bardziej zaoszczędzić swój czas i energię? Z pomocą przyjść nam mogą roboty sprzątające. Roboty sprzątające – ranking, to tutaj znajdziesz najnowsze i najlepsze modele inteligentnych odkurzaczy. Jednak czy wiesz czym dokładnie się one charakteryzują?

Roboty sprzątające to małe urządzenia, które składają się z odkurzacza oraz stacji dokującej. Można je zaprogramować tak, aby sprzątały o określonej porze dnia lub nocy, oferując przy tym zaletę mobilności, ponieważ mają kompaktową konstrukcję, która pozwala im dotrzeć do miejsc, w których konwencjonalne odkurzacze mają trudniej. Większość odkurzaczy robotów pasuje do wszystkich rodzajów podłóg, które ludzie chcą wyczyścić, pracując dobrze na dywanach, płytkach, podłogach twardych, wykładzinach i innych opcjach podłogowych.

Moc obrotowa odkurzacza robota zazwyczaj wynosi około 3000 razy na minutę, co jest dużym ułatwieniem w walce z brudem. Po właściwym odkurzeniu, sprzęt z mopem (tylko niektóre modele) wchodzi do pracy, aby wykonać prostą formalność, jaką jest usunięcie wszelkich plam z herbaty, kawy, soku lub błota. W przypadku dywanów, dzięki czujnikowi ultradźwiękowemu, są one wykrywane w odpowiednim czasie i taki odkurzacz zaczyna odkurzać dywan z większą mocą, dostosuje się do powierzchni.

Ponadto taki robot – odkurzacz może być monitorowany za pomocą aplikacji w smartfonie, może wyznaczać swoją trasę po domu, ma możliwość dostosowania mocy ssania i intensywności wibracji w zależności od obszarów czyszczenia. Wyposażony jest w trwałą gumową szczotkę, która bardzo dobrze usuwa zanieczyszczenia. Takie automatyczne rozpoznawanie zostało zaprojektowane dla każdego pomieszczenia z osobna. Jeśli tylko ustalimy harmonogram sprzątania dla każdego pomieszczenia lub piętra w domu, nowy odkurzacz będzie się do niego stosował i co tydzień przebiegał tę samą trasę. I nad tym wszystkim możemy mieć kontrolę w swoim smartfonie.

Rozwój technologii pomaga nam nie tylko w nauce, rozrywce, ale także w obowiązkach domowych. Teraz od nas zależy jak do tego podejdziemy i który model sprzętu wybierzemy dla siebie.

- Advertisment -

Rafako otrzyma 8,5 mln zł z ubezpieczenia za uszkodzenie kotła w Elektrowni Jaworzno

W ramach ugodowego rozstrzygnięcia długotrwałego sporu, Rafako, renomowany producent kotłów i urządzeń ochrony środowiska dla energetyki, ogłosił zawarcie ugody z Uniqa Towarzystwo Ubezpieczeń oraz...

MIKOŁAJ Z WYPIEKAMI W GALERII GALENA! SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM I WARSZTATY PIECZENIA PIERNIKÓW

Ho, ho ho!  W najbliższą środę, 6 grudnia Galerię Galena odwiedzi Święty Mikołaj! W godz. 14:00-19:00 na gości galerii czekać będzie mnóstwo atrakcji: Wyjątkowe spotkanie ze Świętym Mikołajem i...

Zawyły syreny. Policjanci oddali hołd kolegom

Policjanci w Jaworznie oddali hołd kolegom. Policjantki i Policjanci, pracownicy Policji, zaprzyjaźnione służby, wspierający Policję, którym na sercu leży porządek i bezpieczeństwo. W pędzącym pełnym...