Mieli ponad promil alkoholu w organizmach i jeździli na rowerach. Ich przejażdżka okazała się kosztowana. Dostali mandaty o łącznej sumie 5 tysięcy zł.

REKLAMA

Do zdarzenia doszło w środę (10 sierpnia) na terenie Jaworzna. Rowerzyści swoim zachowaniem przykuli uwagę policjantów z drogówki. Ich tor jazdy wskazywał, że mogą być pod wpływem alkoholu. W związku z tym funkcjonariusze zatrzymali do kontroli dwóch mężczyzn. Po badaniu alkomatem wszystko stało się jasne. W organizmie mieli po ponad promilu alkoholu.

Rowerzyści nie spodziewali się takiego obrotu spraw. Ze względu na nowelizację przepisów o nietrzeźwych rowerzystach, czekała ich surowsza kara finansowa. Mundurowi ukarali rowerzystów mandatami w wysokości po 2500 złotych na jednego kierowcę. Z pewnością ta podróż okazała się jedną z droższych dla dwójki naszych mieszkańców.

Warto przypomnieć, jak teraz wygląda kwota mandatu za poruszanie się rowerem w stanie nietrzeźwości

2500 złotych – taka jest obecnie wysokość mandatu karnego za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila). Zmieniła się także wysokość grzywny, za kierowanie rowerem znajdując się w stanie po użyciu alkoholu (od 0,2 do 0,5 promila) i wynosi 1000 złotych.

W związku z ostatnim wydarzeniem funkcjonariusze apelują o rozsądek. Nie można tolerować osób, które kierują pojazd w stanie nietrzeźwości. Stanowią oni zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i pozostałych uczestników ruchu drogowego.

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki