Wiaty przystanków autobusowych „Koźmin” oraz „Koźmin Las” w dzielnicy Koźmin delikatnie różnią się od pozostałych w naszym mieście. Jeden jest zdewastowany, a drugi zbudowany z innych materiałów. Zapytaliśmy o to MZDiM jednak zamiast odpowiedzi, uzyskaliśmy wpis na ich fanpage’u.

REKLAMA

Wiaty przystanków w Koźminie wyglądają zgoła inaczej niż pozostałe w Jaworznie. Widać to na pierwszy „rzut oka”. Dostaliśmy w tej sprawie zapytanie od jednego z mieszkańców naszego miasta. Dlatego w tej sprawie wystosowaliśmy maila do Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów z zapytaniem o te dwie wspomniane wiaty.

Odpowiedź, jaką dostaliśmy, po raz kolejny, była całkowicie niesatysfakcjonująca, ponieważ znowu nie dowiedzieliśmy się nic, a rzecznik prasowa Izabela Miszczyk poleciła nam zapoznanie się z mediami społecznościowymi MZDiMu.

Tutaj dochodzimy do najzabawniejszej części sytuacji. Nasze zapytanie zostało wysłane o godzinie 09:18, odpowiedź niezawierającą żadnych informacji, od pani rzecznik, dostaliśmy o godzinie 12:06, a w okolicach godziny 12:00 na fanpage’u MZDiMu pojawił się post, który tak po prawdzie odpowiada na nasze pytania zawarte mailu.

Dlatego dla zainteresowanych tłumaczymy kwestie wspomnianych wiat. Jak na swoim fanpage’u na portalu Facebook napisał Miejski Zarząd Dróg i Mostów w Jaworznie – Wiata ostatniego, przed wjazdem do Balina, przystanku różni się od pozostałych w mieście, ponieważ jest betonowa. Stanowi ona swojego rodzaju symbol i w wielu osobach na pewno budzi sentyment – kiedyś pod właśnie tego typu przystankami pasażerowie oczekiwali na autobus. Ponieważ wiata spełnia swoją rolę, dalej będzie służyć Mieszkańcom – MZDIM nie planuje jej wymieniać.

W przypadku przystanku „Koźmin Las” mamy raczej pozostałości wiaty, co jest efektem częstych aktów wandalizmu w tym miejscu. MZDiM planuje ją zdemontować. Na razie nie planuje się montażu nowej wiaty w tym miejscu – obecne szczątki wiaty są efektem notorycznych aktów wandalizmu. Z tego właśnie powodu od dłuższego czasu wiata ta nie była naprawiana – każda dotychczasowa naprawa niestety kończyła się kolejnym aktem wandalizmu.

Świat się zmienia i idzie do przodu. Wydawać by się mogło, że kontakt z lokalnymi mediami dla jaworznickiej jednostki nie powinien być wyzwaniem. Okazuje się jednak zgoła inaczej. Znowu przekonujemy się, że nawet w tak błahych sprawach i prostych informacjach do przekazania przez MZDiM rodzi się problem.

Problem, który jednakowoż rozwiązuje się sam, gdyż rzecznik prasowa, zamiast nam odpowiedzieć, to publikuje w ich mediach społecznościowych post z odpowiedzią. Dlatego mamy dla was propozycje. Jeżeli chcecie uzyskać odpowiedź od MZDiMu na nurtujące was pytanie, to śmiało piszcie do nas. My wasze pytanie wyślemy do nich, a oni opublikują to w swoich mediach społecznościowych i wszyscy będą zadowoleni.

 

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki