Jak podaje Urząd Miejski w Jaworznie, wkrótce rozpocznie się przebudowa 240 metrów ul. Grunwaldzkiej na odcinku od skrzyżowania z ulicą Cegielnianą do skrzyżowania z ul. Piłsudskiego.

REKLAMA

W ramach remontu przebudowana ma zostać konstrukcja jezdni DK70 w obu kierunkach. Prace obejmą odcinek około 240 metrów w rejonie ulicy Cegielnianej i Piłsudskiego.

Dodatkowo, przebudowane zostanie odwodnienie wraz z infrastrukturą wodociągową i kanalizacją, zjazdy publiczne i indywidualne, ciągi piesze, pieszo-rowerowe i pasy zieleni. Zmienią się również cztery zatoki autobusowe, które znajdują się na tym odcinku ul. Grunwaldzkiej.

Urząd miejski nie podaje jeszcze dokładnego terminu rozpoczęcia prac. Obecnie trwa opracowywanie projektu tymczasowej organizacji ruchu.

Obecnie trwa opracowywanie projektu tymczasowej organizacji ruchu na tym odcinku. Po jego zatwierdzeniu, wyłoniona w drodze przetargu firma Eurovia, rozpocznie prace drogowe – mówi Andrzej Kramarz z Wydziału Inwestycji Miejskich Urzędu Miejskiego w Jaworznie.

Zakończanie prac planowane jest na 30 czerwca 2023 roku.

źródło: UM Jaworzno

 

 

 

 

 

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki

2 KOMENTARZE

  1. „Zmienią się również cztery zatoki autobusowe, które znajdują się na tym odcinku ul. Grunwaldzkiej”. Gdzie dokładnie między Cegielnianą a Piłsudskiego są te cztery zatoki? „…przebudowana ma zostać konstrukcja jezdni DK70” No chyba że tam.