REKLAMA

Decyzja związana z zakupem ubezpieczenia nieruchomości powinna być dobrze przeanalizowana i przemyślana. Wybór tej odpowiedniej oferty mającej na celu ochronę naszego mienia z pewnością przyniesie wiele korzyści i zapewni spokój właścicielom.

Przed czym chroni ubezpieczenie nieruchomości?

Zależnie od oferty, której ewentualny zakup rozważamy, u różnych ubezpieczycieli zakres ochrony nieruchomości może być inny. Mianowicie, zdarzenia uznane za podstawowe u jednego ubezpieczyciela, mogą wchodzić w oferty rozszerzone w innym towarzystwie ubezpieczeniowym. Podstawowy zakres polisy najczęściej zapewnia wsparcie w sytuacjach tj.: pożar nieruchomości, który powstał w wyniku uderzenia pioruna, awarii urządzenia elektrycznego, awarii instalacji elektrycznej oraz zalanie, do którego doszło w wyniku awarii urządzenia, przelania wody naczyniach sanitarnych, awarii instalacji wodno kanalizacyjnej, powodzi lub w wyniku ulewnych deszczy. Ubezpieczeniu podlega także wyposażenie nieruchomości oraz elementów stałych konstrukcji od np. gradobicia, wandalizmu, upadku drzewa, porywistych wiatrów. Ochrona polisowa zapewnia wsparcie także w przypadku włamania oraz kradzieży.

Dlaczego warto kupić ubezpieczenie?

Przede wszystkim jest to zapewnienie bezpieczeństwa na wypadek nieprzewidzianej sytuacji, np. włamania czy zalania. Są to zdarzenia, których nie da się wcześniej przewidzieć, dlatego posiadanie odpowiedniej ochrony jest takie ważne. Gdy dojdzie do zdarzenia polisowego, wówczas ubezpieczyciel wypłaci odszkodowanie w odpowiedniej wysokości, które można przeznaczyć na dowolny cel. Jest to niezwykle przydatna forma wsparcia w przypadku zniszczeń, jakie mogą mieć miejsce podczas pożaru, zalania itp. Niektóre polisy gwarantują fachową pomoc specjalistów, np. hydraulika, którzy w ramach działania polisy usunie awarię. Większość polis zapewnia możliwość zakupu dodatkowych rozszerzeń ochronnych, co sprawia, że możemy dowolnie modelować poziom ochrony i zabezpieczyć się na różne sytuacje, które nie występują w podstawie polisy. Jednym z takich rozszerzeń jest zakup ubezpieczenia OC w życiu prywatnym dla domowników, które chroni przed skutkami zdarzeń, których domownicy często nieświadomie się dopuszczą. Bardzo ważnym atutem posiadania ubezpieczenia nieruchomości jest także większe poczucie bezpieczeństwa i komfortowe spędzanie czasu, co gwarantuje zakres ochrony polisy.

Zakup ubezpieczenia, w tym przypadku nieruchomości, jest ściśle związany z chęcią zadbania o majątek i dobytek, a także zapewnieniem ochrony właścicielom oraz sąsiadom. Na wypadek zaistnienia nieplanowanego zdarzenia, warto jest posiadać ubezpieczenie.

Gdzie kupić ubezpieczenie?

Warto skorzystać z internetowych porównywarek ubezpieczeń, jedną z nich jest Przewodnik Ubezpieczeniowy. To właśnie tam z pomoca agenta w kilka minut wyliczysz swoją składkę na ubezpieczenie mieszkania czy domu. Nie czekaj i już dziś zabezpiecz swoją nieruchomość.

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki