W niedzielę 25 września w hali sportowej MOSiR Milowice w Sosnowcu rozegrany został siódmy w tym roku Ogólnopolski Turniej Dzieci i Młodzików w Judo. W zawodach wzięło udział ponad trzystu sportowców z kilkudziesięciu klubów z całego kraju. Dobrze przygotowani do startu zawodnicy Klubu Sportów Walki „Satori” Jaworzno, prowadzeni do boju przez trenerów Łukasza Proksę oraz Darię Osiecką dwanaście razy stawali na podium.

REKLAMA

Najmłodsi zawodnicy jaworznickiego klubu rywalizowali w parterze, w którym o zwycięstwie decydowało skutecznie założone trzymanie. Po bardzo zaciętych bojach złote medale wywalczyli Kuba Poniatowski kat. -29kg, Kacper Pniak kat. -32kg, Magdalena Poniatowska kat. -20kg oraz Filip Walicki kat. -24kg natomiast Aleksandra Surowiak kat. -24kg  zajęła drugą lokatę. Starsi zawodnicy reprezentujący nasze miasto rywalizowali w stójce gdzie dozwolone były techniki rzutów i sprowadzeń do parteru. Po wyrównanych walkach pierwsze miejsce zajęli Paulina Białka kat. -32kg i Julia Sośniak kat. -58kg, srebrne medale zdobyli Alan Wściubiak kat. -28kg, Oliwia Bączek kat. -31kg oraz Alicja Surowiak kat. -61kg natomiast na trzecich miejscach  uplasowały się Amelia Westenholc kat. -30kg oraz debiutująca w turnieju Maja Walicka kat. -36kg.

Start w zawodach odbył się w ramach zadania: „Ju-jitsu i Judo: Trening czyni mistrzem” wspieranego przez Urząd Miasta Jaworzna oraz programu „Klub 2022” wspieranego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

źródło: Satori Jaworzno

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki