Pan Jacek złowił suma o wadze 120 kilogramów i długości 243 centymetrów. Walka z rybą trwała ponad godzinę.

REKLAMA

Pan Jacek to jaworznicki wędkarz, który specjalizuje się w połowach sumów. W przeszłości zdarzyło mu się łapać wielkie okazy tego gatunku, jednak tym razem przeszedł sam siebie.

Złowił bowiem suma, który ważył 120 kilogramów i mierzył 243 centymetry długości. Sztuka ta udała mu się 20 kilometrów od włoskiej Parmy na rzece Pad, która płynie w północnej części kraju.

Ryba wzięła o 19:30, a walka trwała około godziny. Jak wspomina pan Jacek — nie dało się jej złapać z brzegu, więc wraz z przyjacielem Damianem, musieli wypłynąć na pontonie za rybą i dopiero wówczas udało się ją złowić. Okaz okazał się jednym z największych, jakie zostały złowione w tym okresie we Włoszech, a także jednym z największych złowionych sumów w Europie w tym roku — przekonuje jaworznianin.

Najważniejsze jednak jest to, że ryba po wszystkim została wypuszczona na wolność. Jako że została złowiona wieczorem, to całą noc musiała przeczekać na tzw. smyczy, która przywiązana była do brzegu. Dopiero na drugi dzień została zważona, zmierzona i wypuszczona znowu do wody. W końcu wędkarze nie chcą wykończyć swojej pasji.

Pomimo ogromnego zmęczenia pan Jacek jest strasznie dumny ze swojego wyczynu i jest to dla niego wyjątkowe trofeum. Uczucie, jakie towarzyszy takiej chwili jest nie do opisania — dodaje wędkarz. Jaworznianin zdecydowanie spełnił swoje wędkarskie marzenie, jednak na tym nie poprzestaje.

Następny przystanek Pana Jacka w tym roku to nasza rodzima Wisła, gdzie zakończy swój tegoroczny sezon, łowiąc na odcinku między Oświęcimiem a Krakowem. W przyszłym roku znowu ma jednak zamiar wyruszyć do Włoch, a także do Francji, aby złowić jeszcze większy okaz, czego serdecznie mu życzymy.

 

 

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki