Aleksandra Widzisz to młoda jaworznicka bodypainterka, która osiągnęła międzynarodowy sukces

Aleksandra Widzisz to nastoletnia bodypainterka, która pomimo młodego wieku już osiąga pierwsze sukcesy na arenie międzynarodowej.

Została bowiem wyróżniona i zajęła 3. miejsce w kategorii Facepainting Junior na Mistrzostwach Bodypaintingu, które odbyły się na Słowacji.

REKLAMA

Aleksandra Widzisz to jaworznicka licealistka, która uczęszcza na zajęcia z rysunku do Mariana Folgi, znanego jaworznickiego twórcy i bodypaintera. Razem ze swoim mistrzem wybrała się na Mistrzostwa Bodypaintingu, na których jak się okazało, osiągnęła niemały sukces.

Rysunkiem zajmuje się od 5 lat, a bodypaintingiem raptem od 2 lat, dlatego na mistrzostwa jechała po to, aby zdobyć doświadczenie, a jak się okazało, wróciła z 3. miejscem w kategorii Facepainting Junior i pucharem. Taki sukces, zważywszy na jej wiek, bardzo ją ucieszył, jednak przyznaje, że kosztowało ją to dużo stresu. Przygotowania trwały miesiąc, ale pewności na sukces nigdy przecież mieć można. Rodzina i przyjaciele są z niej dumni i również cieszyli się z jej sukcesu.

Nie zdecydowała jeszcze, czy jej przyszłość związana będzie tylko z bodypaintingiem, ale ten rodzaj sztuki z pewnością jej nie opuści. Wie natomiast, że szeroko rozumiana plastyka będzie jej kierunkiem, myślał także nad grafiką komputerową.

Aleksandra Widzisz zdecydowanie, nie powiedziała ostatniego słowa w świecie sztuki. Ta młoda dziewczyna ma wielki talent i możemy być pewni, że jeszcze o niej usłyszymy.

Marian Folga dominuje Mistrzostwa Bodypaintingu na Słowacji

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki