REKLAMA
REKLAMA

W powietrzu, które wdychamy, występują liczne zanieczyszczenia- alergeny, pyły, chorobotwórcze drobnoustroje. Choć nie dostrzeżemy ich gołym okiem, stanowią poważne zagrożenie dla naszego zdrowia. Chcąc zadbać o siebie i domowników, warto wyposażyć się w wysokiej klasy oczyszczacz powietrza. Cicha praca i niewielkie rozmiary sprawiają, że często nawet nie zauważamy jego obecności w mieszkaniu, jednak przynosi nam ona wiele korzyści zdrowotnych.

Jak działają oczyszczacze powietrza?

Podstawowym zadaniem oczyszczaczy powietrza jest zasysanie powietrza znajdującego się w konkretnym pomieszczeniu, a następnie przepuszczanie go przez filtry. Zatrzymują one różnego rodzaju zanieczyszczenia, w tym pyły, alergeny czy różnego typu drobnoustroje. Następnie, za pomocą specjalnego systemu, powietrze wpompowywane jest z powrotem do otoczenia, jednak już bez zbędnych zanieczyszczeń. Nowoczesny oczyszczacz powietrza może je dodatkowo nawilżać czy jonizować.

Czym się kierować, wybierając konkretny produkt?

Na sklepowych półkach znajdziemy wiele rodzajów oczyszczaczy powietrza, posiadających przeróżne funkcje. Niemniej jednak, wybierając konkretny produkt, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na:

  • liczbę i rodzaje filtrów- dobry oczyszczacz wyposażony jest przynajmniej w filtr HEPA oraz filtr węglowy,
  • częstotliwość wymiany filtrów,
  • powierzchnię, na której oczyszczacz będzie działał sprawnie,
  • głośność pracy,
  • tryb pracy i możliwość zaprogramowania,
  • możliwość połączenie z aplikacją.

Warto wybierać produkty z nieco wyższej półki, takie jak np. Dyson oczyszczacz, które posiadają szereg dodatkowych funkcji, ułatwiających pozbycie się zanieczyszczeń oraz codzienną pracę z urządzeniem.

Dlaczego warto zdecydować się na domowy oczyszczacz powietrza?

Dom to miejsce, w którym spędzamy sporo czasu, a dodatkowo chcemy czuć się swobodnie i komfortowo. Nie zawsze jednak zdajemy sobie sprawę z tego, że powietrze w poszczególnych pomieszczeniach nie jest najlepszej jakości. Znajdują się w nim liczne zanieczyszczenia, które znacząco wpływają na nasze zdrowie oraz samopoczucie. Warto zainwestować np. w oczyszczacz powietrza Dyson, który przyczynia się do znaczącej poprawy jakości powietrza.

Czyste powietrze:

  • pozwala uniknąć chorób związanych z przedostawaniem się substancji niebezpiecznych do płuc (astma, nowotwory),
  • poprawia samopoczucie,
  • zwiększa zdolność logicznego myślenia i zdolności poznawcze,
  • redukuje ryzyko zaostrzania reakcji alergicznych, zwłaszcza w przypadku osób uczulonych na kurz, roztocza czy pyłki.

Oczyszczacz powietrza nie tylko na jesień i zimę!

Oczyszczacz powietrza cieszy się dużą popularnością zwłaszcza w sezonie jesienno-zimowym, gdy w powietrzu obserwujemy większą ilość substancji zawieszonych. Niemniej jednak domowy oczyszczacz powietrza stanowi doskonałe rozwiązanie na każdą porę roku. Wiosną i latem powietrze wypełnione jest różnego typu alergenami i innymi, potencjalnie niebezpiecznymi substancjami. Dlatego też dobrej jakości sprzęt posłuży nam niezależnie od warunków atmosferycznych, dbając tym samym o zdrowie wszystkich domowników.

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki