REKLAMA

11 listopada jest lekcją patriotyzmu i historii. Warto pamiętać, że Polska to taka kraina, która się w sercu zaczyna (…).

REKLAMA

17.11.2022r. uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 18 w Jaworznie gościli w Dziennym Domu Pomocy Społecznej w Szczakowej oraz w Hospicjum Homo-Homini św. Alberta w Jaworznie, a 23.11.2022r w Domu Pomocy Społecznej w Jaworznie. Montaż słowno-muzyczny przygotowany przez uczniów klas 3b, 7a i uczniów Szkolnego Wolontariatu miał na celu wzbudzenie refleksji na temat faktów historycznych i przybliżenie wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. Uczniowie recytowali wiersze, śpiewali pieśni patriotyczne, przedstawili scenkę oraz zatańczyli. Uroczystość pozwoliła zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość.

Była to żywa lekcja historii, która pobudziła wyobraźnię uczestników i dostarczyła niezapomnianych przeżyć wzruszeń. Dla Uczniów wyjazd był prawdziwą lekcją wychowawczą, która uczy szacunku i życzliwości dla drugiego człowieka, a najważniejszym celem było uwrażliwienie dzieci na los drugiego człowieka, zwrócenie uwagi na otaczający nas świat oraz na możliwość jego zmiany poprzez czynienie DOBRA na rzecz ludzi szczególnie go potrzebujących.

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki