REKLAMA

W sobotę 3 grudnia w Bochni rozegrany został Puchar Polski Południowej w Mma. W zawodach organizowanych przez Amatorską Ligę Mma gdzie zawodnicy walczą w oktagonie, stosując techniki z różnych systemów walki startowało trzech trenerów Klubu Sportów Walki „Satori” Jaworzno: Patryk Urban, Krzysztof Kopytek oraz Dawid Kajdy.

REKLAMA

Dla najlżejszego z jaworznickich zawodników Patryka Urbana kat. -70kg był to już drugi start w zawodach mma, w których bardzo dobrze spisywał się w stójce, stosując skuteczne kopnięcia. Niestety bardziej doświadczony rywal zwyciężył na punkty eliminując go z walki o medale. Debiutujący w formule mma Krzysztof Kopytek kat. -77kg świetnie poradził sobie w pierwszym pojedynku zwyciężając przez nokaut. W drugiej walce uległ przeciwnikowi, który uzyskał przewagę w parterze eliminując naszego zawodnika z dalszych walk. Ostatni do rywalizacji przystąpił Dawid Kajdy kat. -84kg. Jaworznianin świetnie trafił z formą i skutecznie stosując techniki dźwigi pokonał trzech kolejnych rywali przed czasem zdobywając Puchar Polski Południowej w Mma.

W niedzielę 04 grudnia w Sosnowcu rozegrany został ostatni w tym roku Ogólnopolski Turniej Dzieci i Młodzików w Judo. W zawodach wzięło udział ponad czterystu sportowców z kilkudziesięciu klubów z całego kraju. Dobrze przygotowani do startu zawodnicy Klubu Sportów Walki „Satori” Jaworzno, którym przy macie sekundował trener Krzysztof Sroka osiem razy stawali na podium.

Najmłodsi zawodnicy naszego klubu rywalizowali w parterze, w którym o zwycięstwie decydowało skutecznie założone trzymanie. Po bardzo zaciętych bojach złote medale wywalczyli Filip Walicki kat. -24kg, Szymon Stolarski kat. -26kg i Kuba Poniatowski kat. -28kg. Drugie i trzecie lokaty zdobyli kolejno Magdalena Poniatowska kat. -20kg oraz Mateusz Bujniak kat. -27kg.   Starsi zawodnicy reprezentujący nasze miasto rywalizowali w stójce gdzie dozwolone były techniki rzutów i sprowadzeń do parteru. Po wyrównanych walkach pierwsze miejsce zajął Kacper Pniak kat. -32kg natomiast Amelia Westenholc kat. -31kg i Dawid Bujniak kat. -36kg zajęli trzecie miejsca.

Gratulujemy wysokich miejsc i życzymy kolejnych sukcesów.

źródło: Satori Jaworzno

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki