REKLAMA
REKLAMA

Piękne, długie włosy zaskakujące objętością to marzenie wielu kobiet. Niestety, nie każda z nas została obdarzona takim właśnie atutem. Jeśli jednak chcesz wzbogacić swój wizerunek o bujne i długie pukle, możesz poddać się przedłużaniu włosów. To zabieg, który umożliwia szybką zmianę wizerunku i uzyskanie niepowtarzalnego efektu. Na co jednak zwrócić uwagę? Jaką metodę wybrać? Jakie włosy będą najlepsze? Odpowiadamy na kilka często zadawanych pytań.

1. Przedłużanie włosów – na czym polega zabieg?

2. Przedłużane włosy w różnych wariantach

3. Jaka metoda przedłużania włosów będzie dobrym wyborem?

Najważniejsze, by przedłużanie włosów powierzyć w ręce specjalistów. Nie chodzi bowiem wyłącznie o umieszczenie w objętości fryzury dodatkowych centymetrów, ale także o wdrożenie właściwej pielęgnacji – zarówno włosów przedłużanych, jak i tych naturalnych. Więcej na ten temat przeczytasz na https://hollywoodhair.pl/.

Przedłużanie włosów – na czym polega zabieg?

Na czym właściwie polega przedłużanie włosów? Tu sprawa jest oczywista. To nic innego jak doczepienie do naturalnych włosów dodatkowych pasm, dopasowanych strukturą i wyglądem. W ten sposób przeprowadza się zarówno przedłużenie, jak i zagęszczanie włosów, dążąc do osiągnięcia wymarzonej fryzury. Można w tym celu wykorzystać różne metody przedłużania włosów oraz pasma o różnej specyfice.

Przedłużane włosy w różnych wariantach

Jakie doczepiane włosy pozwolą uzyskać optymalny efekt? Opcji jest kilka, jednak eksperci są zgodni, że najlepsze rezultaty dają naturalne włosy. Profesjonaliści najczęściej decydują się na włosy dziewicze lub włosy słowiańskie. Oba typy charakteryzują się miękkością, delikatnością i gładką strukturą. Cechuje je także jedwabisty połysk. Taki rezultat jest możliwy, gdyż tego rodzaju włosy są niezniszczone stylizacją i agresywnymi zabiegami chemicznymi.

Co ważne, włosy słowiańskie i dziewicze po przedłużeniu można dowolnie stylizować i poddawać różnym zabiegom, na przykład farbowaniu. Ze względu na długą żywotność nadają się do noszenia nawet przez kilkanaście miesięcy.

Na rynku dostępne są również włosy europejskie, azjatyckie, indyjskie.

Jaka metoda przedłużania włosów będzie dobrym wyborem?

Na opinię eksperta warto zdać się również w zakresie doboru metod przedłużania włosów. Nadal najczęściej praktykowane jest przedłużanie włosów metodą keratynową – realizowane na ciepło, za pomocą specjalnej zgrzewarki. Szybsze i łatwiejsze, ale jednocześnie mniej trwałe okaże się przedłużanie włosów metodą kanapkową, polegającą na przyklejaniu pasm do silikonowych pasków umieszczanych u nasady włosów.

Miłośniczki trwałego efektu i nowoczesnego działania mają do wyboru ultradźwiękowe oraz laserowe przedłużanie włosów.

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki