REKLAMA
REKLAMA

Palety kojarzą się zwłaszcza z drewnianymi wyrobami. Palety euro zrobiły karierę nie tylko w logistyce, ale też wystroju wnętrz. 🙂 Na całym świecie mocno eksploatujemy drewno, dlatego w ostatnim czasie wiele firm transportowych stawia jednak na modele papierowe. Pełnią one dość podobną funkcję, ale pozwalają na uzyskanie lepszego wpływu na środowisko. Czym cechują się takie wyroby i dlaczego warto się na nie zdecydować?

Palety tekturowe vs drewniane

Palety drewniane to jedne z najbardziej podstawowych akcesoriów wykorzystywanych do składowania i transportowania ciężkich towarów. Coraz częściej są one jednak zastępowane modelami papierowymi – nie bez powodu.

  • Palety z tektury są naturalnie lżejsze.
  • Nie mają drzazg.
  • Ich produkcja przebiega w sposób bardziej przyjazny dla środowiska.

Palety papierowe często tworzy się z materiałów z recyklingu. To sposób na przekształcenie makulatury w funkcjonalne i potrzebne przedmioty. Oznacza to, że przy produkcji palet po recyklingu do środowiska wydziela się jeszcze mniej dwutlenku węgla, niż ma to miejsce w przypadku modeli drewnianych. Łatwiej je także przekształcić w nowe egzemplarze.

Palety tekturowe pozwalają na swobodne przewożenie nawet bardzo ciężkich towarów. Są one przygotowywane w taki sposób, by z powodzeniem utrzymały ładunki ważące kilkaset kilogramów.

Palety tekturowe wysokiej jakości możesz znaleźć m.in. na stronie https://lightpallet.com/. To modele różniące się wymiarami, przeznaczeniem i maksymalną nośnością statyczną oraz dynamiczną. Znajdują zastosowanie przy piętrowaniu jednostek transportowych czy na regałach wysokiego składowania, nie obciążając nadmiernie ich konstrukcji.

Zalety palet tekturowych

Palety tekturowe cieszą się tak dużą popularnością ze względu na liczne zalety. Wśród nich warto wyróżnić takie cechy, jak:

  • lekkość – palety z papieru ważą nawet kilkukrotnie mniej niż te z drewna, co zmniejsza masę ładunku i pozwala na przewożenie większej liczby przedmiotów na wózku widłowym;
  • niska cena – palety wykonane z papieru, zwłaszcza porecyklingowego, są naturalnie tańsze;
  • ekologiczność – wyprodukowanie palety papierowej wiąże się z generowaniem mniejszej ilości dwutlenku węgla niż w przypadku modeli drewnianych; co więcej palety możesz łatwo utylizować po ich wykorzystaniu;
  • produkcja na zamówienie – palety papierowe można wykonać zgodnie z wymiarami modeli EUR, jak i w wielu innych kształtach czy rozmiarach, w zależności od potrzeb danego klienta.

Większość palet tekturowych pozwala na wykorzystywanie nawet kilkadziesiąt razy. Jeśli są one przechowywane w suchym miejscu, z powodzeniem będą pełnić swoją funkcję przez długi czas.

Zakupienie takich palet to oszczędność – zwłaszcza, gdy służą one do magazynowania towarów i transportowania ich w obrębie zamkniętych hal przemysłowych.

Czy palety z tektury sprawdzają się lepiej niż te z drewna? Wszystko zależy od specyfiki działalności danej firmy. W ostatnim czasie cieszą się one jednak rosnącą popularnością, co zawdzięczają swoim licznym zaletom. To ukłon w stronę środowiska, a także ekonomiczne rozwiązanie dla dużych i małych firm.

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki