12-latka wbiegła na przejście na czerwonym świetle. Sprawę wyjaśnia prokuratura

REKLAMA

Potrącona śmiertelnie 12-latka we wczorajszym zdarzeniu na przejściu dla pieszych na Geosferze w Jaworznie nie zastosowała się do sygnalizacji świetlnej — informuje KMP Jaworzno.

REKLAMA

Do tragicznego w skutkach potrącenia doszło wczoraj 24 stycznia bieżącego roku na oznakowanym przejściu dla pieszych w rejonie Geosfery na ulicy Świętego Wojciecha w Jaworznie około godziny 19:25.

W wyniku zdarzenia poszkodowana 12-latka niestety zginęła na miejscu — informuje sierżant sztabowy Justyna Wiszowaty z Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie. Z ustaleń wynika, że młoda dziewczyna, jadąc autobusem, ominęła przystanek, na którym miała wysiąść, dlatego wysiadła na następnym właśnie koło Geosfery i miała przejść na drugą stronę jezdni, aby ktoś z rodziny mógł ją odebrać. Niestety nie zastosowała się do sygnalizatora świetlnego, który wskazywał światło czerwone i wtargnęła na drogę prosto pod nadjeżdżający samochód.

Kierujący samochodem marki Fiat 34-letni mężczyzna był trzeźwy i to on miał zielone światło. Obecnie sprawę bada prokurator, zabezpieczany jest monitoring i prowadzone są czynności wyjaśniające szczegóły tego zdarzenia.

Jaworznicka policja apeluje do wszystkich użytkowników dróg o szczególną uwagę i ostrożność, szczególnie podczas jesienno-zimowego okresu, gdy szybko robi się ciemno i warunki atmosferyczne utrudniają widoczność. Policja przypomina także o używaniu odblasków, które zwiększają bezpieczeństwo, ponieważ dzięki nim pieszy widoczny jest z daleka i w razie tego rodzaju zdarzeń odblaski dają kierowcy więcej czasu na reakcję.

Tragiczny wypadek. Nie żyje potrącona 12-latka

 

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki