REKLAMA

Dziki na pasach to znak, że nowe przepisy weszły w krew nie tylko pieszym, ale i dzikiej zwierzynie.

REKLAMA

Mieszkaniec Jaworzna przysłał nam całkiem osobliwe zdjęcie, na którym możemy zobaczyć, jak para dzików kulturalnie i z gracją przechodzi przez jezdnie, wykorzystując do tej czynności przejście dla pieszych.

Po raz kolejny zdarzenia ma miejsce na Osiedlu Stałym w Jaworznie. Zaczynamy się zastanawiać, czy przypadkiem nie jest to już ulubiony obszar występowania dzików w Jaworznie. Zwierzęta te zostały bowiem stałymi bywalcami tej okolicy.

Jak widać na załączonym zdjęciu, nowe przepisy, mówiące o pierwszeństwie pieszych na pasach, weszły w krew już nie tylko ludziom, ale i zwierzętom, które szybko spostrzegły, że aby nie zostać rozjechanym przez samochód, trzeba z nich skorzystać. To w sumie dobrze, dziki na pasach to mniej niebezpiecznych zdarzeń z udziałem kierowców. Co jednak począć mają piesi czekający ramie w racice z dzikiem, aby przejść przez jednie? Ciężko powiedzieć.

 

Taki obrazek świadczy, po raz kolejny, o tym, że dzika zwierzyna czuje się już nie bardzo dobrze a wyśmienicie, wśród zabudowań mieszkalnych. Powiedzenie, że Jaworzno żyje w zgodzie z naturą, staję się coraz bardziej prawdziwe, jednak chyba nie do końca o to chodzi.   

Kulturalne dziki wiedzą jak przechodzić przez jezdnie

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki