Dzień otwarty w ZSP nr 4 – dużo pysznego jedzenia i wiele możliwości kształcenia

REKLAMA

Dzień otwarty w ZSP nr 4 był nie tylko smakowity, ale także pokazał wszelkie kuluary placówki. Uczniowie chwalą szkołę.

REKLAMA

Dzień otwarty w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 4 im. Królowej Jadwigi na Osiedlu Stałym w Jaworznie był dosłownie pyszny. Można było skosztować różnorakiej kuchni spod ręki uczniów, a także dowiedzieć się jakie możliwości daje szkoła.

Szkoła otworzyła się na nowych, przyszłych uczniów, którzy mogli zobaczyć najgłębsze jej zakamarki. Można było zobaczyć wszystkie pracownie zawodowe, bibliotekę, sale zajęć ogólnokształcących, a każdy kierunek miał swoje dedykowane stanowisko, przy którym obecni uczniowie opowiadali o kulisach edukacji w szkole tzw. kąciki i było ich pięć: gastronomiczny, ekonomiczny, turystyczny oraz hotelarski.

Uwielbiam tę szkołę, polecam wszystkim — mówi uczennica Julia

Co ciekawe, placówka posiada nie tylko kuchnie, ale także pokój hotelowy, którzy służy jako sala praktyczna dla uczniów hotelarstwa. Ponadto szkoła przystosowana jest dla osób niepełnosprawnych i posiada 2 windy, 2 specjalnie przystosowane toalety, podjazd do sali gimnastycznej, a wszystkie pomieszczenia są skomunikowane ze sobą.

Oczywiście gastronomia to nie jedyne zalety placówki — przekonuje dyrektor mgr Kinga Kubiak-Smoliło

Placówka prowadzi nabór do dwóch szkół. Do Technikum nr 4, gdzie można uczyć się na kierunkach: Technik Ekonomista, Technik Hotelarstwa, Technik Organizacji Turystyki oraz Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych, oraz do Branżowej Szkoły I Stopnia gdzie można uczyć się na kierunkach: Kucharz, oraz Pracownik Obsługi Hotelowej.

Obecni uczniowie w placówce widzą wiele pozytywnych stron. Największym dla nich plusem są mili nauczyciele, którzy dobrze wykładają materiał, dużo przedmiotów zawodowych i fantastyczna atmosfera panująca w szkole.

Fajne kierunki, fajna atmosfera, fajni nauczyciele — mówi uczeń szkoły

Napotkani przez nas potencjalni przyszli uczniowie także wypowiadają się pozytywnie o tym, co udało im się podczas dni otwartych zobaczyć. Chwalili nauczycieli, a także dobre jedzenie, robione przez obecnych uczniów. Część z nich już zapowiedziała, że będzie starała się do szkoły dostać.

Rok szkolny zbliża się ku końcowi, dlatego tegoroczni absolwenci szkół podstawowych już teraz rozglądają się za ofertą edukacyjną szkół w Jaworznie.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki