sobota, 20 kwietnia, 2024

Na LV Sesji Rady Miejskiej w Jaworznie nie zabrakło emocji i cierpkich słów

Strona głównaNewsNa LV Sesji Rady Miejskiej w Jaworznie nie zabrakło emocji i cierpkich...

Na LV Sesji Rady Miejskiej w Jaworznie nie zabrakło emocji i cierpkich słów

- Advertisement -

LV Sesja Rady Miejskiej w Jaworznie minęła sprawnie, lecz nie obyło się bez cierpkich słów i emocji. Co było najważniejszym punktami tych obrad?

LV Sesja Rady Miejskiej w Jaworznie odbyła się 22 czerwca 2023 roku. Mimo, że trwała lekko ponad 3 godziny to nie zabrakło na niej emocji oraz cierpkich słów.

Najważniejszymi punktami, według radnych, były m.in. Bomba ekologiczna w potoku Wąwolnica, wzrost zachorowań na choroby zakaźne w mieście, a także zamiar zmiany lokalizacji Filii Ciężkowice Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaworznie czy kwestie ulicy Tadeusza Bora-Komorowskiego na Dąbrowie Narodowej.

Radną Renatę Chmielewską martwią niebezpieczne odpady, jakie znajdują się w Jeleniu od wielu lat i podczas dzisiejszej sesji znowu poruszyła ten temat. Według radnej brakuje specjalnego działu w Urzędzie Miasta, który zająłby się kwestią potoku Wąwolnica i „ekologiczną bombą” – jak mówi radna — która się tam znajduję. Dla radnej Barbary Ziętek najważniejszym tematem sesji, był poruszony przez nią problem wzrostu zachorowań na choroby zakaźne jak ospa czy krztusiec, których normy w Jaworznie zostały przekroczone w stosunku do całego kraju, dlatego poprosiła, aby władze wystosowały odpowiednie apele. Dla radnego Macieja Bochenka najistotniejszy był punkt mówiący o tym, że mieszkańcom naszego miasta ułatwiono dostęp do wynajmu lokali gminnych, a dla radnej Barbary Sikory najważniejszy był punkt dotyczący zamiaru zmiany lokalizacji Filii Ciężkowice Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaworznie. Jak powiedziała sama radna — nie udało mi się dostać konkretnych odpowiedź od prezydenta Kolarczyka. Radna Dorota Guja na dzisiejszej sesji dopytywała natomiast o ulicę Tadeusza Bora-Komorowskiego na Dąbrowie Narodowej.

Cierpkie i nieprzyjemne komentarze ze strony Prezydenta Pawła Silberta znowu zostały skierowane w stronę radnych opozycyjnych. Po tylu latach, radni jednak przywykli do „stylu” naszego włodarza i chcąc nie chcąc zaakceptowali jego słowa. Niektórzy przymykają na to oko, inni traktują to w ramach humorystycznych zaczepek, ale są też i tacy, których takie zagrywki nie bawią. Prezydent słynie z tego, że coś rzuci, zanim to przemyśli — mówi radny Maciej Bochenek, a radna Dorota Guja dodaje — my jesteśmy po to, żeby zadawać pytania, a prezydent po to, aby grzecznie odpowiedzieć.

 

jeżeli ja ciągle słyszę, ze robię cyrk z sesji, to wypadałoby zapytać czyje są małpy w tym cyrku – Barbara Sikora

To była ostatnia, przedwakacyjna Sesja Rady Miejskiej w Jaworznie. Następna okazja do rozmów o Jaworznie nadarzy się dopiero w sierpniu bieżącego roku.

[vc_facebook]

- Advertisment -

Sądowa epopeja Sebastian Kusia. Wyrok coraz bliżej. Może zapaść 24. kwietnia

Przed Sądem Rejonowym w Chrzanowie od prawie 5 lat trwa proces Sebastiana Kusia, podejrzanego o przyjmowanie łapówek, kiedy to pracował na stanowisku naczelnika biura...

Piątkowe pikniki cieszyły się sporym zainteresowaniem

Pomimo chłodu, aż dwa pikniki odbyły się w tym samym czasie w Jaworznie. Jeden zorganizowany jako „Dzień ziemi” pod płaszczką, drugi piknik na Osiedlu...

Fabryka hejtu na finale kampanii. Przekroczono granice kultury

Kampania wyborcza w Jaworznie weszła w decydującą fazę. Kandydaci na urząd prezydenta dwoją się i troją, żeby przekonać do siebie niezdecydowanych wyborców. Ich działania...