wtorek, 5 grudnia, 2023

Izera wygrała! Fabryka samochodów elektrycznych Izera powstanie jednak w Jaworznie

Strona głównaNewsIzera wygrała! Fabryka samochodów elektrycznych Izera powstanie jednak w Jaworznie

Izera wygrała! Fabryka samochodów elektrycznych Izera powstanie jednak w Jaworznie

- Advertisement -

ElectroMobility Poland wygrał przetarg na zakup działki w naszym mieście. Fabryka samochodów elektrycznych Izera powstanie jednak w Jaworznie. Konkurencji nie było wcale.

ElectroMobility Poland zgodnie z deklaracjami złożyło ofertę zakupu działki w Jaworznie pod budowę fabryki samochodu elektrycznego IZERA i dzisiaj okazało się, że fabryka ma rzeczywiście szanse powstać w naszym mieście, gdyż polski pionier branży elektromobility właśnie wygrał przetarg i został właścicielem działki o powierzchni 117 hektarów w Jaworznickim Obszarze Gospodarczym.

Do wczoraj – wtorku 26 września – można było składać oferty w procedurze przetargowej na zakup działki w Jaworznie. Dzisiaj 27 września o godzinie 15:00 odbyła się konferencja w Łodzi na kongresie mobilności.

Ogłoszono, że zwycięzcą przetargu jest ElectroMobility Poland. Cena wywoławcza nieruchomości wynosiła 128.000.000,00 złotych netto i taką właśnie ofertę przedstawiło polskie przedsiębiorstwo.

Izera wygrała jednak walkowerem, gdyż żadna inna firma nie złożyła oferty przetargowej. 

To z pewnością jeden z największych sukcesów całego przedsięwzięcia szczególnie, że ostatnimi czasy nie zbyt optymistycznie wypowiadano się na temat tego projektu. Raport NIK-u tylko dolał oliwy do ognia.

Budowa fabryki ma ruszyć w 2024 roku. 

[vc_facebook]

Raport NIK w sprawie IZERY wykazał dużo nieprawidłowości

- Advertisment -

Zawyły syreny. Policjanci oddali hołd kolegom

Policjanci w Jaworznie oddali hołd kolegom. Policjantki i Policjanci, pracownicy Policji, zaprzyjaźnione służby, wspierający Policję, którym na sercu leży porządek i bezpieczeństwo. W pędzącym pełnym...

IV edycja Strażackiej Paczki

Ruszyła kolejna, już IV edycja Strażackiej Paczki. Strażacy z OSP Osiedle Stałe zorganizowali zbiórkę charytatywną dla potrzebujących rodzin z Jaworzna. Tegoroczna edycja Strażackiej Paczki ruszyła...

Spadła z siedzenia w autobusie i uderzyła głową w metalową rurkę

Pasażerka autobusu na skutek jego zderzenia z samochodem osobowym spadła z siedzenia i uderzyła głową w metalową rurkę znajdującą się w pojeździe. Do kolizji autobusu...