piątek, 24 maja, 2024

Kwestia ul. Wincentego Drabika dalej jest problematyczna

Strona głównadrogiKwestia ul. Wincentego Drabika dalej jest problematyczna

Kwestia ul. Wincentego Drabika dalej jest problematyczna

- Advertisement -

Problemy w kwestii ulicy Wincentego Drabika w Jaworznie nie zniknęły. Mieszkańcy, według których droga jest nielegalnie wybudowana, rozmawiali dzisiaj z inspektor budowlaną. Spotkanie nie zakończyło się sukcesem.

Kwestia ulicy Wincentego Drabika w dalszym ciągu jest nierozwiązana. Dzisiaj na miejscu pojawił się inspektor budowlany, który chciał porozumieć się z mieszkańcami, dla których droga jest problematyczna

Celem Pani Inspektor było zdobycie naszych podpisów, aby zalegalizować drogę — przekonuje pan Franciszek

Mieszkańcy domów mieszczących się w najbliższej okolicy skrzyżowania z ulicą Świętego Wojciecha martwią się o swoje bezpieczeństwo. Zaznaczają, że droga jest bardzo ruchliwa, przez co mają problem z wyjechaniem z własnych posesji, a do tego często dochodzi do zdarzeń drogowych. Ponadto dużym zagrożeniem są media ukryte pod powierzchnią drogi, o czym przekonują mieszkańcy. Według nich, zanim droga zostanie zalegalizowana, to powinna zostać wykonana ekspertyza techniczna.

Rozmowa z inspektorem budowlanym nie poszła jednak najlepiej, gdyż mieszkańcy odmówili podpisania protokołu. Według naszych rozmówców nie wszystkie ich uwagi zostały zapisane i nie mogli się zgodzić na złożenie podpisu pod protokołem.

 

nie wszystkie nasze uwagi zostały przyjęte, ten podpis to jest nasz wyrok – piekli się mieszkaniec Jaworzna

Trzeba pamiętać, że zgodnie z postanowieniem Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Jaworznie z dnia 29 czerwca 2023 roku, budowa wybudowanej drogi została wstrzymana. Nałożony został także na inwestora obowiązek dostarczenia odpowiednich dokumentów do 30 sierpnia 2023 roku. Nie udało nam się jednak dowiedzieć, czy dokumenty zostały dostarczone. Przybyli na miejsce inspektorzy nie chcieli z nami rozmawiać.

Miejski Zarząd Dróg i Mostów w swoich mediach społecznościowych stwierdza, że obecne prace wykonywane są zgodnie z pozwoleniem na budowę nr 35/2023 z dnia 8 lutego bieżącego roku.

Według mieszkańców droga została wybudowana nielegalnie i powinna zostać zamknięta, aż do czasu ustalenia jej legalności. 

droga została wykonana niezgodnie z przepisami – mówi mieszkaniec

Spór o legalność lub brak legalności drogi trwa nadal. Do sprawy z pewnością powrócimy.

[vc_facebook]

Ulica Drabika nielegalnie zbudowana? – tamtejsi mieszkańcy nie mają wątpliwości!

- Advertisment -

Piknik jaworznickiej szkoły muzycznej

Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Jaworznie zorganizowała bardzo udany piknik w GEOsferze. Na to miłe muzyczne wydarzenie zaproszono w czwartek 23 maja. Działo...

Nowa odmiana ogromnych kleszczy typu Hyalomma atakuje ludzi i zwierzęta

Groźna odmiana kleszczy typu Hyalomma zagraża ludziom i zwierzętom - ostrzega lekarz weterynarii. Lekarz weterynarii przestrzega przed kleszczami, sezon jest w nie wyjątkowo obfity. Również...

Kobietę z urazem kręgosłupa zabrało Lotnicze Pogotowie Ratunkowe

Śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego zabrał kobietę do szpitala. Lądowanie wykonał w Ciężkowicach w dniu 23 maja. Zdarzenie miało miejsce 23 maja w godzinach wieczornych. Jak...