wtorek, 5 grudnia, 2023

Uwaga Kierowcy! Zmiany w Ruchu na A4 Katowice-Kraków: Remont Węzła Brzęczkowice

Strona głównaNewsy ze świataUwaga Kierowcy! Zmiany w Ruchu na A4 Katowice-Kraków: Remont Węzła Brzęczkowice

Uwaga Kierowcy! Zmiany w Ruchu na A4 Katowice-Kraków: Remont Węzła Brzęczkowice

- Advertisement -

Kluczowe Informacje o Planowanych Utrudnieniach i Objazdach od Września do Listopada 2023. W związku z planowanym remontem na węźle Brzęczkowice, kierowcy korzystający z odcinka autostrady A4 Katowice-Kraków muszą przygotować się na znaczące zmiany w organizacji ruchu. Prace remontowe, które rozpoczęły się w ostatnim tygodniu września, potrwają do początku listopada 2023 roku.

Zmiany w Organizacji Ruchu

Koncesjonariusz płatnego odcinka A4 wprowadzi szereg zmian, które obejmują sukcesywne zamykanie i otwieranie łącznic na węźle Brzęczkowice (skrzyżowanie A4 z drogą S1). Zmiany te są niezbędne do przeprowadzenia remontu wiaduktu i nawierzchni węzła, co z kolei przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa i komfortu podróżowania.

Harmonogram Prac

  • 28 września: otwarcie łącznic relacji Łódź-Kraków oraz Kraków-Cieszyn.
  • 29 września: zamknięcie zjazdu z A4 z kierunku Katowic na S1 w kierunku Łodzi oraz z S1 z kierunku Cieszyna na A4 w kierunku Katowic. Wprowadzone zostaną objazdy, które zostaną odpowiednio oznakowane.

Cel Remontu

Prace remontowe mają na celu nie tylko poprawę stanu technicznego nawierzchni i wiaduktu, ale także zwiększenie bezpieczeństwa użytkowników przez polepszenie równości, nośności i właściwości przeciwpoślizgowych jezdni. Dodatkowo, zostaną naprawione elementy odwodnienia oraz wymienione bariery ochronne.

Koniec Prac Zaplanowany na Listopad

Zakończenie wszystkich prac remontowych na węźle Brzęczkowice przewidziane jest na listopad 2023 roku. Szczegółowe informacje na temat kolejnych etapów prac i wprowadzanych zmian w organizacji ruchu będą na bieżąco publikowane na oficjalnej stronie www.ia4.pl, profilu Twitter: twitter.com/A4KatKra oraz w Punktach Informacji Drogowej.

 

- Advertisment -

Zawyły syreny. Policjanci oddali hołd kolegom

Policjanci w Jaworznie oddali hołd kolegom. Policjantki i Policjanci, pracownicy Policji, zaprzyjaźnione służby, wspierający Policję, którym na sercu leży porządek i bezpieczeństwo. W pędzącym pełnym...

IV edycja Strażackiej Paczki

Ruszyła kolejna, już IV edycja Strażackiej Paczki. Strażacy z OSP Osiedle Stałe zorganizowali zbiórkę charytatywną dla potrzebujących rodzin z Jaworzna. Tegoroczna edycja Strażackiej Paczki ruszyła...

Spadła z siedzenia w autobusie i uderzyła głową w metalową rurkę

Pasażerka autobusu na skutek jego zderzenia z samochodem osobowym spadła z siedzenia i uderzyła głową w metalową rurkę znajdującą się w pojeździe. Do kolizji autobusu...