Porozmawiajmy o Jaworznie: Nie ma lekarza rodzinnego w Jeleniu!

0

Brakuje opieki medycznej w Jeleniu. W dzielnicy jest przychodnia, ale nie ma lekarza rodzinnego, który mógłby w niej przyjmować. To martwi mieszkańców.

W dzielnicy Jeleń w Jaworznie jest przychodnia, niestety brakuje w niej lekarza, który mógłby przyjmować tamtejszych mieszkańców.

Radna Renata Chmielewska poruszyła ten temat na ostatniej Sesji Rady Miejskiej w Jaworznie. Już we wrześniu napisała w tej sprawię interpelację po tym, jak mieszkańcy zintensyfikowali swoje prośby, aby jakoś ten problem rozwiązać.

Na tyle ludzi to jest chore, żeby nie było lekarza — mówi mieszkanka dzielnicy

 

Lekarza w placówce obecnie nie ma, ponieważ dyżurująca w Jeleniu pani doktor jest w trakcie realizacji specjalizacji z medycyny rodzinnej. Pani doktor cieszy się dużym poparciem lokalnej społeczności. Mieszkańcy są zgodni, że zarówno podejście do młodszych, jak i starszych pacjentów jest bardzo dobre. Dobrą opinią cieszy się także kadra pielęgniarska placówki.

Napotkani przez nas mieszkańcy dzielnicy mówią wprost, że brakuje lekarza w Jeleniu i że w tak dużej dzielnicy nie powinno być takiego problemu.

Jest dużo starszych ludzi, którzy nie mogą jechać dalej — podkreśla mieszkanka Jelenia

Radna dzielnicy podkreśla, że mieszkańcy rozumieją braki kadrowe wśród lekarzy i nie oczekują, że pojawi się lekarz na pełen etat, ale chcieliby, aby włodarze miasta zapewnili lekarza, który w ramach zastępstwa przyjmowałby 2 razy w tygodniu. Jest to o tyle istotne, że wielu mieszkańców ma problem dojechać do innej placówki medycznej z uwagi na wieku lub brak samochodu.

Powinien lekarz być w razie nagłych wypadków — mówi jaworznianka

 

Czy włodarze Jaworzna wysłuchają tym razem głosu mieszkańców? Mamy nadzieje, że tak i że lekarz pojawi się w Jeleniu, dla dobra tamtejszych jaworznian.

Porozmawiajmy o Jaworznie: OTK czyli…..?

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki