sobota, 20 kwietnia, 2024

Jaworznicka Izba Gospodarcza o społecznej odpowiedzialności biznesu

Strona głównaBiznesJaworznicka Izba Gospodarcza o społecznej odpowiedzialności biznesu

Jaworznicka Izba Gospodarcza o społecznej odpowiedzialności biznesu

- Advertisement -

Jaworznicka Izba Gospodarcza to organizacja, która od lat angażuje się w rozwijanie lokalnej przedsiębiorczości i promowanie społecznej odpowiedzialności biznesu. Najnowszy projekt który rozpoczęła, nosi nazwę „Szkoła z Klimatem”,  ma na celu połączenie idei przedsiębiorczości z odpowiedzialnością społeczną, a także ekologicznymi inicjatywami w szkołach podstawowych.

Projekt „Szkoła z Klimatem” to inicjatywa skierowana do szkół podstawowych w Jaworznie. Celem projektu jest zacieśnienie więzi między lokalnymi firmami a edukacją, promując ideę przedsiębiorczości i społecznej odpowiedzialności biznesu wśród młodego pokolenia.

Lokalne firmy są społecznie odpowiedzialne

Wykład na temat CSR w ujęciu lokalnym przedstawił Paweł Gniadek, wiceprezes fundacji Lokalni. Społeczna odpowiedzialność biznesu (CSR) to koncepcja, stała się coraz ważniejsza w funkcjonowaniu firm. Firmy coraz częściej rozumieją, że mają obowiązek działać w sposób odpowiedzialny społecznie, dbając nie tylko o zyski, ale także o wpływ swoich działań na społeczeństwo i środowisko naturalne. Przez długi czas firmy nie były pewne, jak właściwie realizować CSR. Teraz, dzięki przepisom unijnym, takim jak dyrektywa ESG (Environmental, Social, Governance), przedsiębiorstwa muszą bardziej strukturalnie podejść do kwestii odpowiedzialności biznesu.

Dyrektywa ESG nakłada obowiązek raportowania na duże podmioty gospodarcze i te notowane na giełdzie. Jednak w przyszłości może ona dotyczyć również mniejszych firm, w tym jednoosobowych działalności gospodarczych. Dlatego Jaworznicka Izba Gospodarcza wychodzi naprzeciw tym zmianom i stara się pomagać przedsiębiorcom w dostosowaniu się do nowych wymogów. Partnerzy organizacji mogą zobowiązywać przedsiębiorców do spełnienia określonych kryteriów związanych z ESG, co może stać się istotne przy raportowaniu tych kwestii.

Czas na dyskusję

Tradycyjnie, co roku Jaworznicka Izba Gospodarcza na koniec roku podsumowuje realizację swoich planów i założeń. Takie spotkanie to też doskonała okazja do refleksji nad osiągnięciami oraz wytyczenia nowych celów. Organizacja dąży do jeszcze lepszego promowania przedsiębiorczości wśród mieszkańców Jaworzna, co przyczynia się do rozwoju lokalnej gospodarki.

Na spotkaniu było również omawiane stanowisko JIG w sprawie propozycji stawek podatkowych na rok 2024, które zostanie przekazane do gminy.

Szkoła z klimatem

Zachęcamy do zapoznania się z inicjatywą „Szkoła z klimatem”, która jest realizowana w partnerstwie z firmą Asplant. 

Projekt „Szkoła z Klimatem” to tylko jedno z wielu działań, które Jaworznicka Izba Gospodarcza podejmuje, aby wspierać lokalnych przedsiębiorców i zachęcać ich do działań z myślą o społeczeństwie i środowisku. Dzięki takim inicjatywom, miasto Jaworzno może liczyć na rozwijającą się i odpowiedzialną biznesową społeczność, która dba o przyszłość swojej społeczności.

 

Jaworznicka Izba Gospodarcza zaprasza uczniów szkół podstawowych do programu “Szkoła z Klimatem”

 

- Advertisment -

Sądowa epopeja Sebastian Kusia. Wyrok coraz bliżej. Może zapaść 24. kwietnia

Przed Sądem Rejonowym w Chrzanowie od prawie 5 lat trwa proces Sebastiana Kusia, podejrzanego o przyjmowanie łapówek, kiedy to pracował na stanowisku naczelnika biura...

Piątkowe pikniki cieszyły się sporym zainteresowaniem

Pomimo chłodu, aż dwa pikniki odbyły się w tym samym czasie w Jaworznie. Jeden zorganizowany jako „Dzień ziemi” pod płaszczką, drugi piknik na Osiedlu...

Fabryka hejtu na finale kampanii. Przekroczono granice kultury

Kampania wyborcza w Jaworznie weszła w decydującą fazę. Kandydaci na urząd prezydenta dwoją się i troją, żeby przekonać do siebie niezdecydowanych wyborców. Ich działania...