sobota, 24 lutego, 2024

W SP 18 oraz SP 15 odbyły się pierwsze zajęcia edukacyjne w ramach projektu „Szkoła z Klimatem”

Strona głównaEdukacjaW SP 18 oraz SP 15 odbyły się pierwsze zajęcia edukacyjne w...

W SP 18 oraz SP 15 odbyły się pierwsze zajęcia edukacyjne w ramach projektu „Szkoła z Klimatem”

- Advertisement -

W ramach innowacyjnego projektu „Szkoła z Klimatem”, uczniowie dwóch jaworznickich szkół podstawowych – numer 18 oraz 15 – mieli okazję zgłębić tajniki architektury światowej podczas fascynujących warsztatów, które odbyły się w miniony piątek, 26 stycznia 2024 roku.

Warsztaty te, skupione na szeroko rozumianej edukacji architektonicznej, były nie tylko okazją do nauki, ale również szansą na rozwijanie umiejętności pracy zespołowej. Uczniowie, podzieleni na pięć grup, wzięli udział w ćwiczeniach, które obejmowały prace z kartami przedstawiającymi słynne budowle z różnych zakątków globu.

Zadaniem młodych entuzjastów architektury było dopasowanie budowli według kryteriów: od najstarszych do najnowszych, przyporządkowanie ich do odpowiednich miast, a następnie do kontynentów, co wzbogaciło nie tylko wiedzę dzieci, ale także umiejętności pracy na mapach konturowych. Ta aktywność pobudzała do dyskusji, wspólnego podejmowania decyzji i współpracy.

Maria Skotnicka oraz Agnieszka Czachowska, architektki prowadzące warsztaty

Warto podkreślić, że karty ze słynnymi budynkami, które pełniły kluczową rolę podczas zajęć, zostały przekazane szkołom w ramach materiałów warsztatowych. Z pewnością wzbogacą one przyszłe lekcje i będą inspiracją dla kolejnych pokoleń uczniów, którzy dzięki nim będą mogli podziwiać i analizować dzieła architektury z całego świata.

Poniżej publikujemy galerie zdjęć z zajęć w obu szkołach.

Szkoła Podstawowa nr 15 w Jaworznie:

Szkoła Podstawowa nr 18 w Jaworznie:

Uczniowie SP 15 opisują warsztaty w ten sposób:

„26.01.2024 r. w Szkole Podstawowej nr 15 w Jaworznie odbyło się pierwsze spotkanie
w ramach projektu „Szkoła z klimatem”, w którym wzięli udział uczniowie klasy 5 c.

Było niesamowicie!

Podczas warsztatów rozmawialiśmy, czym jest architektura i zastanawialiśmy się nad tym, co nas w niej najbardziej fascynuje. Bardzo ciekawa była praca w grupach; wybieraliśmy budowle, które nam się najbardziej podobały i musieliśmy dopasować, z jakiego kraju pochodzą. Najtrudniejsze jednak było umieszczanie budynków na mapie świata, nie wszystkim to się udało. Dzięki zajęciom dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy na temat architektury świata, najbardziej zainteresowało nas to, w jaki sposób budowane są wysokie wieżowce, stare katedry, niebanalne muzea oraz opery.

Nie możemy się doczekać następnego spotkania. Bardzo dziękujemy!”

Projekt „Szkoła z Klimatem”, realizowany przez Jaworznicką Izbę Gospodarczą, nie tylko promuje ekologiczne podejście w biznesie, ale także aktywnie angażuje się w edukację młodzieży, ukazując, jak istotna jest świadomość ekologiczna i społeczna odpowiedzialność w każdym aspekcie życia.

- Advertisment -

Jaworzno mało znane – Kto czy co?

W  odcinku "Jaworzno mało znane - Kto czy co?" po raz kolejny wybieramy się do jaworznickiej Szczakowej i jeszcze raz pochylamy się nad kwestią...

Narciarskie Mistrzostwa Szkół Miasta Jaworzna w Slalomie Gigancie

Narciarskie Mistrzostwa Szkół Miasta Jaworzna w Istebnej odbyły się 21 lutego. Wydarzenie to zgromadziło uczniów i nauczycieli jaworznickich szkół, którzy rywalizowali w konkurencji SLALOM...

Adela Niciarz nominowana w plebiscycie Najpopularniejszy Sportowiec Roku 2023 w Jaworznie

Trwa głosowanie na Najpopularniejszego Sportowca Roku w Jaworznie. Adela Niciarz to kolejna nominowana do tytułu za rok 2023. Jeżeli to Adela Niciarz ma zostać najpopularniejszym sportowcem...