piątek, 12 kwietnia, 2024

Najpopularniejszy Sportowiec Roku 2023 – znamy finałową dziesiątkę

Strona głównaSportInne SportyNajpopularniejszy Sportowiec Roku 2023 - znamy finałową dziesiątkę

Najpopularniejszy Sportowiec Roku 2023 – znamy finałową dziesiątkę

- Advertisement -

Głosowanie na Najpopularniejszego Sportowca Roku 2023 w Jaworznie dobiegło końca. Kibice, trenerzy i sympatycy w drodze głosowania wyłonili dziesięciu sportowców, z którymi spotkamy się podczas rozdania nagród w najbliższy piątek 22 marca. Gospodarzem finałowej gali będzie Gościniec Sosina.

Do plebiscytu organizowanego przez gazetę Co Tydzień i portal jaw.pl zgłoszono 33 kandydatów, na których można było głosować przez kilka tygodni. Po podliczeniu głosów wyłoniono dziesięciu sportowców, na których nasi czytelnicy wskazywali najchętniej. Prezentujemy sylwetki sportowców, których zapraszamy na uroczystą galę finałową, która odbędzie się już 22 marca o godzinie 18:00. Finał Najpopularniejszego Sportowca Roku 2023 odbędzie się w Gościniec Sosina (Bukowska 10).

Sportowców, którzy dostali się do finałowej dziesiątki prezentujemy według kolejności numeru, a są to:

CT.03 Konrad Dzięgiel (Victoria 1918 Jaworzno – bramkarz) – Niejednokrotnie ratował zespół przed utratą bramki.

CT.05 Wojciech Gręda (UKŁF Unia Oświęcim) – Łyżwiarz figurowy, solista. Złoto na zawodach „Piastowski piruet” w Cieszynie.

CT.07 Patrycja Haręza (Victoria 1918 Jaworzno – szermierka na wózkach) – Złoty medal w kat. B oraz srebro w kat open podczas Mistrzostw Polski w Szermierce Na Wózkach.

CT.14 Józef Lenartowicz (LKS Ciężkowianka Jaworzno – tenis stołowy) – Trener, zawodnik, kapitan. Wraz z drużyną z powodzeniem startuje w IV Lidze Śląskiej tenisa stołowego.

CT.15 Adela Niciarz (Satori Jaworzno) – Mistrzyni Świata w ju-jitsu. Mistrzyni Europy w ju-jitsu.

CT.17 Marianna Prokurat (KS Sparta Jaworzno) – Złota medalistka Pucharu Świata Ju-Jitsu Ne Waza Gi, Mistrzyni Polski w brazylijskim jiujitsu, złota medalistka Pucharu Polski
Ju-Jitsu Sportowego.

CT.18 Piotr Ryskalok (Biegi na orientację) – W Jaworznie niepokonany w Pieszym Rajdzie na Orientację na dystansie 25 km. Zwycięzca Pucharu Polski w dogtrekingu. V pozycja w Pucharze Polski w biegach na orientację.

CT.19 Kamil Słabaszewski (Biegi przeszkodowe) – Udział w biegu ultra Runmageddon.
Trofea Korony i Weterana również Runmageddon.

CT.30 Adam Wilkosz (LKS Zgoda Byczyna – tenis stołowy) – Jeden z najzdolniejszych zawodników sekcji tenisa stołowego. Najmłodszy sportowiec z Jaworzna, debiutujący w IV Lidze Śląskiej. III miejsce w XXII Grand Prix Jaworzna w tenisie stołowym.

CT.31 Michał Kamiński (Chłopaki z kościołów – Salos) – Najlepszy zawodnik i król strzelców I Ligi Salos. Mistrz Śląska Ligi Szóstek „Fussball Cup”. 1. miejsce Jaworznicka Liga Halowa Salos oraz 1. miejsce Jaworznicka Liga Salos.

Serdecznie zapraszamy sportowców na finałową galę. Kto został Najpopularniejszym Sportowcem Roku 2023 w Jaworznie? O tym przekonamy się już w najbliższy piątek.

Sponsorzy plebiscytu:

Sponsor główny:

oraz:

 

Radna Teresa Kondoszek

Klub Radnych Koalicji Obywatelskiej Jaworzno

Prezes LKS Ciężkowianka Jaworzno Janusz Ciołczyk

Krzysztof Lehnort

Radny Sejmiku Województwa Śląskiego Marcin Kozik

 

 

- Advertisment -

Czy nawierzchnia na ulicy Kalinowej na pewno jest naprawiona?

Na ulicy Kalinowej parę dni temu zapadła się nawierzchnia i powstała dość głęboka dziura. Mimo że została już zasypana, to jeden z mieszkańców zwraca...

Inicjatywy na ostatniej prostej kampanii wyborczej

Kampania wyborcza staje się coraz bardziej intensywna, do II tury wyborów o urząd prezydenta miasta pozostał trochę ponad tydzień. Dwóch kandydatów wychodzi z różnymi...

Problemy z cenami ogrzewania w Spółdzielni Mieszkaniowej „Górnik”

Mieszkańcy lokali pod nadzorem Spółdzielni Mieszkaniowej „Górnik” dostają rozliczenia z dużymi sumami niedopłaty za ogrzewanie. Jak w praktyce wygląda cała sprawa? Do lokatorów dotarły rozliczenia...