piątek, 12 kwietnia, 2024

Radosław Sikorski, Minister Spraw Zagranicznych wizytował Jaworznicki Obszar Gospodarczy

Strona głównaBiznesRadosław Sikorski, Minister Spraw Zagranicznych wizytował Jaworznicki Obszar Gospodarczy

Radosław Sikorski, Minister Spraw Zagranicznych wizytował Jaworznicki Obszar Gospodarczy

- Advertisement -

Radosław Sikorski, Minister Spraw Zagranicznych osobiście przyglądał się na jakim etapie jest rozwój Jaworznickiego Obszaru Gospodarczego. Zwracał uwagę na to, że celem kontaktów zagranicznych jest też prezentacja oferty inwestycyjnej dla inwestorów z zagranicy.

Jaworznicki Obszar Gospodarczy ma być miejscem w którym będą zlokalizowane nowe inwestycje, które mają dać Jaworznu miejsca pracy.

Aby sprzedać działkę inwestorowi potrzeba aby miała ona nie tylko dobra lokalizację, ale miała dostęp do zasilania, gazu, wody oraz aby były wykonane drogi dojazdowe do niej. Jaworzno podpisało już umowy na przebudowę infrastruktury drogowej w tym rejonie. Jeszcze kilka lat poczekamy, aż działki będą skomunikowane i uzbrojone.

Procesy inwestycyjne oraz budowlane trwają zazwyczaj kilka lat. Ważne jest więc aby osoby mające możliwości rozmów z międzynarodowymi delegacjami wiedziały o potencjale Jaworzna, który może być wykorzystany w kolejnych latach.

Do końca 2027 roku powstaną nowe drogi na wjeździe do Jaworzna

Na dziś, działki na JOG nie są przygotowane do realizacji dużych inwestycji. Rozpoczęty proces ich zbrojenia już trwa, budowa układu drogowego ma zakończyć się 15 października 2027 r.

 

22 KOMENTARZE

 1. Długo się nie odzywałem a teraz coś we mnie pękło. Przyznaję – bliżej mi do liberalnej KO niż złodziejskiego PiS i ich kościelnego libertynizmu. Lewicę i Konfę pomijam, bo to grupy znerwicowanych fanatyków. Nigdy nie wierzyłem w powodzenie projektu Izery jako „polskiego” samochodu wymyślonego na zamówienie pisowskiej propagandy (Hitlerowi z VW poszło znacznie lepiej). Silberta udającego bezpartyjnego wiadomo kto poklepuje po ramieniu i jakoś tego łupieżu nigdy nie strzepywał z marynarki. Nie potrafię zrozumieć jednego – mamy szansę na mega rozwój i dużą inwestycję w JOG, uwolnienie DK 79 od wąskiego gardła i opcję DTŚ wschód (którą blokował mój poseł Saługa), nawet Silbert zaczyna nieśmiało przepraszać za Donka dostrzegając depisyzację kraju i decyzyjność nowego rządu w sprawie KPO. Co się z Wami dzieje? PO wystawiła jakiegoś Klakiera… ups Kirkera jadącego na tym, że jest przystojny, bez doświadczenia i dorobku ale gładko mówi i od roku lansuje go portal. Przecież wszyscy wiemy, że przegra. Nie kocham Silberta, ale widzę o ile poziomów Jaworzno przeskoczyło sąsiadów z KCH i SM w temacie dróg, komunikacji, stref chillu, mieszkań, bezpieczeństwa itp. Podpowiem panu Kirkerowi żeby nie grał na wcielenie nas do Metropolii bo w małopolskim Jaworznie przegra jeszcze bardziej. Słaby pomysł z lansem przy nieświadomym ministrze Radku Sikorskim, którego skądinąd bardzo cenię. Liczę, że z dziada pradziada jaworznianin poseł Saługa kolejny raz nie spieprzy szansy dla Jaworzna, a głos raczej oddam na Silberta choć nie jest stąd ale lepiej czuje miasto.

 2. No, nawet eSjot ma przebłyski świadomości .Kto by się spodziewał ,iż jakieś elementy realnego świata dotrą do jego głowy. eSjot oświecę cię, Saługa ma w d… Jaworzno a Klakier jest tylko marionetką poruszaną przez ludzi trzymających władzę polityczno medialną.

 3. A propos tępaka. Na tym forum dyskutowałem z jakimś pajacem który twierdził iż PIS nie odda dobrowolnie władzy .Pajac twierdził iż przygotowywany miał być stan wojenny .
  Wcześniej jakiś pełowski mędrzec pisał o niezwykle wysokiej inflacji za którą jedyną odpowiedzialność ponosi rzekomo nieudolny prof. Adam Glapiński . Wojna na Ukrainie i pandemia wg tego gamonia nie miała nic wspólnego z inflacją. Dziś dzięki działaniom NBP inflacja wynosi 1,9 % .
  To tylko dwa przykłady mojej „tępoty”
  Życzę ci eSjot byś był równie tępy.

 4. Siwy był i pozostanie na swoim dennym poziomie.
  Znów zmyśla, żeby udowodnić jaki „mundury” jest, zapytajmy więc o konkrety Siwy konkretnie kto i kiedy twierdził że:
  – przygotowywany miał być stan wojenny,
  – wysokiej inflacji za którą JEDYNĄ odpowiedzialność ponosi rzekomo nieudolny
  ???
  Jakie to działania NBP obniżyły inflację??

  • Piszesz „zapytajmy” wiec /rozdwojenie jaźni? Czemu liczba mnoga? ale mniejsza z tym to .
   Na jaw.pl pojawił się artykuł jakiegoś komuszego profesora z Jaworzna pracującego na jakiejś uczelni w Krakowie /nie pamiętam nazwiska bo nawet nie warto/ Ten mędrzec takie tezy wysuwał a któryś z kundelków szczekających na tym forum mu wtórował./sprawdź w archiwum/
   Co do prof. Glapińskiego było podobnie lecz nie pamiętam który z kundelków przekonywał że polska inflacja jest wyjątkowo wysoka lecz stanowczo twierdził iż to wina złej polityki NBP./sprawdź w archiwum/ Pytasz jakie działania obniżyły inflacje? to ja zapytam kto jest odpowiedzialny za działania dotyczące stóp procentowych i działania antyinflacyjne? Jak NBP wpływa na inflację?
   NBP prowadzi politykę pieniężną, wykorzystując strategię celu inflacyjnego. Realizując tę strategię bank centralny zobowiązuje się do utrzymania inflacji na poziomie ogłoszonego publicznie celu inflacyjnego. Cel inflacyjny w Polsce jest wyznaczony na poziomie 2,5% z symetrycznym przedziałem odchyleń ±1 pkt proc.
   Inaczej mówiąc jest to główne zadanie Banku Centralnego ,Rady Polityki Pieniężnej i Prezesa prof. Adama Glapińskiego.

  • Napisałeś że bardzo cenisz Radosława Sikorskiego .Ciekawe za co .Może za te spiżowe słowa które wypowiedział naśmiewając się z takich jak ty ” dwa razy obiecać to jak raz dotrzymać” A może imponuje ci jak palił fajki ze swym przyjacielem Ławrowem lub jak klepał japą iż Amerykanie wysadzili Nord Stream II a potem ruska propaganda cytowała te słowa na forum ONZ. A może podobał ci się berliński hołd lenny w wykonaniu Zdradka . Sikorski to cham z Chobielina na co są liczne dowody . Jeśli cenisz takie indywiduum to sam dajesz dowódw kim jesteś.

 5. Tak Siwy oczywiście rozdwojenie jaźni.
  Ja mam sprawdzać archiwum i szukać w nim potwierdzenia twoich wymysłów???
  Żartujesz? Siwy ty masz długą historię zmyślania i przekręcania tego co czytasz, dlatego nie ma nadziei że znajdę w archiwum potwierdzenie twoich wymysłów. Skoro ty nie potrafisz znaleźć to ja nie mam szans zgadnąć co zrozumiałeś jak Ci pasowało.
  Czyli nie wiesz co niby zrobił Galiński i NBP że jesteśmy chwilowo w celu inflacyjny, ale twierdzisz że to jego zasługa. Oczywiście kiedy mamy rekordową w skali EU inflację wg Ciebie to nie wina Glapy. Kabaret wg Siwego.

   • Jak zawsze, Siwy uciekł od niewygodnych pytań. Tchórz zwiał w swój świat chamstwa i bredni, nic innego nie potrafił wymyślić żeby uniknąć przyłapania na kłamstwie.

    Cóż standardowa odpowiedź godna forumowego chama i tępaka Żałosna? Tak. Do przewidzenia? Tak.
    Siwy jak nie wyszedł poza swój denny poziom.

    Nie wiem jaki związek z bredniami które tu wypisujesz jakaś pani J., nie wiem też kim jest mąż tej pani. Może to z nimi się upaliłeś że wypisujesz te kretynizmy? Tyle razy pisano piłeś nie pisz, a do Ciebie dalej nie dotarło.

    Przyznaję nie dziwi mnie, że posikane portki to dla Ciebie ważna wiadomość. To ewidentnie news z twojego kręgu zainteresowań i na zrozumiałym dla Ciebie poziomie intelektualnym. Cóż udało Ci się pokazać na jakim dnie jesteś skoro uznałeś że warto pochwalić się wiedzą o kogoś „posikanych portkach”. Gratuluję.

     • Cóż poradzić to ty pokazałeś „niewygodną prawdę” o sobie – „posikane portki” ukazały w pełni twój denny poziom. Ta prawda ma mnie boleć??
      Oczekujesz merytorycznej odpowiedzi na tekst o gaciach? Niestety nie doczekasz się, nie potrafię zejść do twojego dennego poziomu, no i nie dysponuję jakże istotną wiedzą czyj mąż się upalił i posikał. Patologia mnie nie interesuje.
      Żadnych inwektyw powyżej nie ma, to opis stanu faktycznego, tego co sobą prezentujesz.

      Paradne. Cham i prostak pouczający o kulturze 🙂 Tchórz uciekający w brednie od każdego pytania oczekuje merytorycznej odpowiedzi na tekst o „posikanych portkach”
      To byłoby śmieszne gdyby nie było aż tak żenujące.

    • MARny /eSjot Zdradek ma rację uważając takich jak ty za idiotów. Gdy mąż pani Jabłczyńskiej książe małożonek mówił iż takiem jak ty wystarczy dwa razy obiecać i ten uważa że została obietnica spełniona to
     ma zupełną rację .Pogarda jaką wyraża Zdradek dla swoich zwolenników jest w pełni uzasadniona. Nie oczekuję od ciebie ani dyskusji ani merytorycznych odpowiedzi, bo trudno czegokolwiek spodziewać się po gościu co raz występuje jako MARny a za chwilę jako eSjot.
     Co do portek męża Appelbaunm i jego obsikanych portek to mamy do czynienia z faktem powszechnie znanych vide internet https://dziennik-polityczny.com/2017/12/19/wicemarszalek-sejmu-odpowiada-sikorskiemu-lord-z-chobielina-w-obsikanych-spodniach/ Daruj sobie i nie odpisuj mi ,bo nie czekam na twój bełkot niezmienny od lat.

     • Siwy tyle razy tłumaczono i ostrzegano: pijesz nie pisz. A ty dalej wypisujesz bezsensowne brednie oderwane od rzeczywistości i sensu. Ten bełkot rozumiesz tylko ty, tylko ty w swoich urojeniach wiesz kim jest Zdradek, „mąż pani Jabłczyńskiej książe małożonek” itd.
      Mogłeś zamilknąć, ale postanowiłeś dowieść że miałem rację i „posikane portki” to Twój poziom i dla Ciebie „wiedza powszechna”. No cóż zero zaskoczenia.

   • Nad czym tu myśleć?
    Napisałeś „Na tym forum dyskutowałem z jakimś pajacem który twierdził iż PIS nie odda dobrowolnie władzy .Pajac twierdził iż przygotowywany miał być stan wojenny”
    To co zalinkowałeś to dowód że kłamałeś. Nikt kto z tobą dyskutował nie twierdził tego co wymyśliłeś.

    Nic nowego Siwy kłamie i zmyśla. Tak to jest towarzyszu kłamaliście, kłamiecie i będziecie kłamać.

 6. Ty na serio masz jakąś dewiację. Czytasz w ogóle co piszesz, czy raczej wrzucasz i szybko uciekasz pod łóżko? Nie mam siły ani ochoty odnosić się do twoich wypocin, a raczej fragmentów czegoś co znalazłeś w necie i randomowo posklejałeś w byle jaką kupę. Życzę zdrowia i opanowania nerwów, bo widzę że sobie z tym nie radzisz.

  • Nie masz siły i ochoty a jednak kompulsywnie , z uporem maniaka się odnosisz do „moich wypocin”. Dlaczego to robisz i o czym albo to świadczy MARny/eSJot ? Podpowiem ci gamoniu ,robisz tak dlatego bo zdajesz sobie sprawę iż nie masz racji i boli cię niewygodna prawda.

   • Siwy przecież nie masz pojęcia co znaczy słowo „prawda”.
    O prawdę to ty się nawet nie otarłeś, trudno żeby kogokolwiek bolały twoje kłamstwa i brednie.
    Dla Ciebie prawdą jest przekaz propagandy partyjnej, a za jej istotę masz prymitywnie poprzekręcane nazwiska polityków i takie „powszechnie znane fakty” jak te obszczane portki o których pisała gadzinówka „Niezależny Dziennik Polityczny”. Nie rozumiesz że to rynsztok, ty się chełpisz pełnym zanurzeniem w to bagno. A przecież żaden dziennik ani dziennikarz polityczny nie zajmie się „poważnym” tematem plamy na spodniach.
    Pomimo tego Siwy uznał że błyśnie na forum znajomością „powszechnie znanego faktu” i objawi nam „prawdę”.
    Szkoda że na zadane pytania NIGDY nie odpowiada, za każdym razem tchórz wieje w odmęty bredni faktów z gadzinówki i przekazu partyjnego.

- Advertisment -

Czy nawierzchnia na ulicy Kalinowej na pewno jest naprawiona?

Na ulicy Kalinowej parę dni temu zapadła się nawierzchnia i powstała dość głęboka dziura. Mimo że została już zasypana, to jeden z mieszkańców zwraca...

Inicjatywy na ostatniej prostej kampanii wyborczej

Kampania wyborcza staje się coraz bardziej intensywna, do II tury wyborów o urząd prezydenta miasta pozostał trochę ponad tydzień. Dwóch kandydatów wychodzi z różnymi...

Problemy z cenami ogrzewania w Spółdzielni Mieszkaniowej „Górnik”

Mieszkańcy lokali pod nadzorem Spółdzielni Mieszkaniowej „Górnik” dostają rozliczenia z dużymi sumami niedopłaty za ogrzewanie. Jak w praktyce wygląda cała sprawa? Do lokatorów dotarły rozliczenia...