wtorek, 7 maja, 2024

Pięć medali w Pucharze Polski Ju-jitsu

Strona głównaSportPięć medali w Pucharze Polski Ju-jitsu

W sobotę 29 listopada w hali MOSiR w Olkuszu odbył się Puchar Polski Juniorów i Młodzieżowców w Ju-jitsu. Organizatorem zawodów był klub „Samuraj” Bukowno pod auspicjami Polskiego Związku Ju-jitsu. W bardzo wyczerpującym turnieju startowało ponad 100tu zawodników z kilkunastu klubów z całego kraju w konkurencjach Fighting, DuoSystem i Newaza.

W bardzo mocno obsadzonych zawodach z powodzeniem Jaworzno reprezentowali podopieczni trenera Łukasza Proksy, zawodnicy Klubu Walki Wręcz „Partner 2” Jaworzno. Czteroosobowa kadra w składzie Ewa Szadkowska, Patryk Urban, Dawid Kajdy i Maciej Śliwa wywalczyła złoty, srebrny oraz trzy brązowe medale.

Złoty medal i zarazem Puchar Polski wywalczył Patryk Urban. Dwa brązowe medale zdobył Dawid Kajdy. Srebrny i brązowy medal udało się wywalczyć Ewie Szadkowskiej.

Trener Łukasz Proksa podkreśla że takie wysokie lokaty to efekt ciężkiej pracy zawodników oraz trenerów klubowych a także współpracy z Gimnazjum Nr 3 w Jaworznie, w którym treningi są uzupełnianie w klasie sportowej o profilu wspinaczkowo-obronno-ruchowym.

[vc_facebook type=”standard”]

I sesja nowej Rady Miejskiej w Jaworznie

Odbyła się I sesja nowej rady Miejskiej w Jaworznie, radni i prezydent złożyli ślubowanie. Został również wybrany Przewodniczący Rady Miejskiej i jego zastępcy. We wtorek...

20 lat Śląskiego w Unii Europejskiej – co nam się udało?

Odkryj, jak 20 lat członkostwa w Unii Europejskiej przemieniło Śląskie, wprowadzając dynamiczny rozwój i nowoczesne projekty takie jak Katowicka Strefa Kultury czy nowoczesne Planetarium Śląskie. Zapraszamy na mapadotacji.gov.pl, aby poznać więcej!

Policjantki uczestniczyły w biegu z okazji 30-lecia powstania placówki Straży Granicznej w Katowicach – Pyrzowicach

Uroczystości z okazji 30-lecia Placówki Straży Granicznej w Pyrzowicach obfitowały w różne atrakcje, w tym biegi czy pokazy sprzętu. Obchody miały miejsce 27 kwietnia...