Reklama

Alert RCB dla całego kraju. Przed nami burzowy i deszczowy weekend

Mieszkańcy całej Polski otrzymali Alert RCB ostrzegający przed niebezpiecznymi warunkami pogodowymi. W piątek i sobotę (20–21 czerwca) prognozowane są intensywne opady deszczu, silny wiatr oraz burze. Synoptycy nie wykluczają również lokalnych przerw w dostawie energii elektrycznej.

Służby apelują o zachowanie szczególnej ostrożności i ograniczenie przebywania na otwartej przestrzeni podczas przechodzenia frontu burzowego. Silne podmuchy wiatru mogą łamać gałęzie i uszkadzać elementy infrastruktury.

Warto odpowiednio zabezpieczyć swoje otoczenie. Przed nadejściem załamania pogody należy usunąć z balkonów, parapetów i posesji przedmioty, które mogą zostać porwane przez wiatr. Kierowcy powinni unikać parkowania samochodów pod drzewami oraz zachować szczególną ostrożność na drogach.

Reklama

Podczas burzy najlepiej pozostać w domu i zamknąć okna oraz drzwi. Osoby przebywające na zewnątrz powinny jak najszybciej znaleźć bezpieczne schronienie, unikając zatrzymywania się pod drzewami. Należy również zadbać o bezpieczeństwo zwierząt pozostających na zewnątrz.

Ze względu na ryzyko uszkodzeń sieci energetycznej warto przygotować latarki oraz zapas baterii. W przypadku wystąpienia gwałtownych zjawisk pogodowych zaleca się śledzenie komunikatów służb i prognoz pogody.

Alert obowiązuje na terenie całego kraju.

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo jaw.pl




Reklama