Reklama

Dwoje pijanych kierowców zatrzymanych w jeden dzień. Oboje staną przed sądem

Jaworzniccy policjanci zatrzymali dwoje kierujących, którzy zdecydowali się prowadzić pojazdy pod wpływem alkoholu – oboje odpowiedzą za swoje czyny przed sądem.

Wczorajszy dzień (15 kwietnia) przyniósł kolejne niepokojące przykłady braku odpowiedzialności za kierownicą. Około godziny 10:00 na ul. Gwardzistów doszło do groźnie wyglądającej kolizji. 50-letnia mieszkanka Jaworzna, kierując nissanem, nie dostosowała prędkości do warunków na drodze i podczas nieprawidłowego manewru wymijania zjechała na przeciwny pas ruchu. W wyniku tego doprowadziła do zderzenia z volkswagenem, a następnie z fordem. Badanie alkomatem wykazało u kobiety ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń, jednak sprawczyni już straciła prawo jazdy i wkrótce stanie przed sądem.

Tego samego dnia, podczas kontroli prędkości, funkcjonariusze zatrzymali 38-letniego mężczyznę prowadzącego hyundaia, który przekroczył dozwoloną prędkość o 42 km/h. Badanie wykazało blisko 3 promile alkoholu w jego organizmie. Jak się okazało, mężczyzna już wcześniej został pozbawiony prawa jazdy na okres czterech lat – decyzję taką wydał Sąd Rejonowy w Chrzanowie.

Reklama

Oboje kierowcy będą odpowiadać za swoje czyny przed wymiarem sprawiedliwości. W przypadku 38-latka zarzuty są szczególnie poważne – grozi mu kara do 3 lat więzienia, wysoka grzywna, przepadek pojazdu oraz dożywotni zakaz prowadzenia. Również 50-letnia kobieta musi liczyć się z podobnymi konsekwencjami za jazdę pod wpływem alkoholu i spowodowanie kolizji.

Aplikacja jaw.pl

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś koniecznie zainstaluj naszą aplikację, która dostępna jest na telefony z systemem Android i iOS.


Aplikacja na Androida Aplikacja na IOS

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo jaw.pl




Reklama