Reklama

Kopalnie Taurona na plusie. Wynik lepszy niż rok temu

AWAP
08/11/2020 19:37

Lepszy o blisko 230 milionów zysk EBITDA zanotowały kopalnie TAURON Wydobycie za trzy kwartały bieżącego roku, w porównaniu z ubiegłym rokiem – wynika z szacunkowych danych finansowych opublikowanych przez TAURON.

Pomimo negatywnego wpływu pandemii, w Spółce wzrosła również produkcja węgla handlowego, przy jednoczesnym obniżeniu zatrudnienia o prawie 300 osób.

– Poprawa rok do roku wyników zakładów górniczych TAURON Wydobycie jest wynikiem konsekwentnie realizowanego programu naprawczego. Wdrożone w czasie pandemii działania profilaktyczne również odegrały pozytywną rolę umożliwiając, w tym trudnym okresie, bezpieczne funkcjonowanie naszych kopalń – mówi Tomasz Cudny, prezes zarządu TAURON Wydobycie. – Jeszcze w tym roku przewidujemy uruchomienie pięciu nowych ścian wydobywczych i zjazdu załogi na strategicznej inwestycji Spółki, czyli na budowie poziomu 800 metrów w ZG Janina, która jest już zaawansowana w blisko 90 procentach – podkreśla prezes.

Reklama

W trudnym gospodarczo czasie pandemii już w pierwszym półroczu kopalnie TAURON Wydobycie osiągnęły 7 milionów zysku EBITDA. Spółka nadal koncentruje się na realizacji działań, które mają zapewnić trwałą rentowność wydobycia, a także na dostosowaniu wielkości produkcji do zapotrzebowania na paliwa węglowe w Grupie TAURON.

Działania naprawcze podejmowane są także z myślą zrównoważeniu przychodów i kosztów działalności operacyjnej oraz uelastycznieniu bazy kosztowej.

TAURON Wydobycie posiada obecnie największe zasoby węgla energetycznego w Polsce. Spółka dysponuje paliwem dedykowanym dla nowego, niskoemisyjnego bloku energetycznego 910MW w blisko zlokalizowanych względem tegoż kopalniach, co znajduje pozytywne odzwierciedlenie w niższych kosztach transportu paliwa.

Reklama

Biorąc pod uwagę prognozy popytowe i przy założeniu kontynuacji działań naprawczych w spółce zakłada się, że TAURON Wydobycie będzie mógł w sposób opłacalny produkować paliwo w perspektywie funkcjonowania, należących do Grupy TAURON bloków energetycznych 910MW i 460MW.

Informacja prasowa

 

Aplikacja jaw.pl

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś koniecznie zainstaluj naszą aplikację, która dostępna jest na telefony z systemem Android i iOS.


Aplikacja na Androida Aplikacja na IOS

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo jaw.pl




Reklama