Jakub Wąsacz w biegu na 300 metrów U16, poprawił rekord klubu. Jaworznianin uzyskał bardzo dobry czas 38,49 s, co przełożyło się na 2. miejsce w rankingu zawodów. Z kolei na dystansie 100m uzyskał wynik 12,20, który jest jego rekorde życiowym, co daje mu trzecią klasę sportową.
Reprezentanci MCKiS Jaworzno wystąpili w I rzucie Drużynowych Mistrzostw Śląska U16, które odbyły się 9 maja w Gliwicach. Wielu reprezentantów klubu było młodszych od swoich konkurentów. W zawodach kategorii U16 startowali bowiem także zawodnicy z roczników 2013, 2014 i 2015.
Na uwagę zasługują liczne rekordy życiowe oraz rekordy sezonu ustanowione przez zawodników MCKiS. W biegu na 100 metrów kobiet bardzo dobrze zaprezentowała się Emilia Kozieł, która uzyskała czas 13,24 s i zajęła 6. miejsce w klasyfikacji, startując jednak poza konkursem (PK). Również poza konkursem pobiegła Sonia Moćko, osiągając 13,74 s i 15. lokatę na 83 zawodniczki.
W kategorii biegu na 100 metrów najwyżej sklasyfikowaną zawodniczką MCKiS była Zuzanna Kaźmierczyk, która mimo że należy jeszcze do kategorii U12, uzyskała bardzo wartościowy rekord życiowy 14,19 s, co daje jej piątą klasę sportową i nowy rekord klubu na 100m.
Kolejna w klubowym zestawieniu była Jagoda Szczęsna z rekordem życiowym 14,57 s. Emilia Rataj przebiegła dystans w 14,78 s, co było jej najlepszym wynikiem w sezonie. Rekord życiowy ustanowiła także Julia Kaźmierczyk, osiągając 14,80 s. Monika Ryś ukończyła sprint z wynikiem 15,86 s.
Wśród chłopców na 100 metrów U16 bardzo dobrze spisali się Kacper Badura oraz Ireneusz Mazur. Badura poprawił rekord życiowy, uzyskując 14,35 s, natomiast Mazur również ustanowił nową „życiówkę” - 13,58 s. Poza konkursem dystans 100m przebiegł trener Piotr Kuzak - osiągnął czas 11,58 s, co dało mu 5. miejsce w rankingu.
W rywalizacji na 300 metrów kobiet kolejne wartościowe wyniki uzyskały zawodniczki: Ewelina Oratowska - 50,69 s (PK), Nadia Krawczyk uzyskała wynik 52,41 s, Laura Pola Połętek ustanowiła rekord życiowy - 52,95 s, a Liliana Olesik osiągnęła rezultat 55,58 s.
W biegu na 600 metrów kobiet Hanna Bujniak ustanowiła rekord życiowy, kończąc rywalizację z czasem 2.02,27 s. Wiktoria Gmaj uzyskała natomiast wynik 2.21,06 s.
MCKiS Jaworzno wystawił również dwie sztafety 4x100 metrów. Zespół w składzie Julia Kaźmierczyk, Emilia Rataj, Jagoda Szczęsna i Zuzanna Kaźmierczyk uzyskał czas 56,91 s. Druga sztafeta - Monika Ryś, Laura Połętek, Liliana Olesik i Nadia Krawczyk - zakończyła rywalizację z wynikiem 61,66 s.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze