REKLAMA

Nareszcie koniec kampanii wyborczej. Za kilka dni z afiszy zaczną znikać ostatnie plakaty wyborcze kandydatów na prezydenta. To był trudny czas dla mieszkańców Jaworzna.

Zwolennicy Silberta dziękują mu za nowoczesne miasto, przeciwnicy wytykają mu butę i chamstwo. Zagrożeniem jest to, że jeśli po 12 latach ujawniły się jego takie skłonności i przywary to można się obawiać, jakim człowiekiem będzie Paweł Silbert po 16 latach sprawowania władzy.

Zwolennicy Śmigielskiego widzą w jego osobie szansę na zmianę sposobu sprawowania władzy. Liczą na kulturę i profesjonalizm. Przeciwnicy wytykają mu błędy z okresu, kiedy był marszałkiem województwa śląskiego.

Na ostatniej prostej Bogusław Śmigielski spotyka się z mieszkańcami, a Paweł Silbert stawia na bezpośrednią kampanię i rozdawanie gazet.

Miejscem walki politycznej stały się też jaworznickie media, to właśnie na arenie internetowej i gazetowej swoje boje prowadzili najzagorzalsi zwolennicy obu kandydatów. Przekroczono w tej kampanii wiele granic, dobrego smaku i wychowania.

Dziś sztab Bogusława Śmigielskiego pozywa po raz kolejny wydawcę gazety, którą od wczoraj roznoszą prezydent Paweł Silbert i jego zastępcy.

Polityczna walka pomiędzy kandydatami na prezydenta do ostatnich dni podsycana była świeżą krwią. W internecie pojawiają się informacje o tym, że Paweł Silbert popiera Bogusława Śmigielskiego, Prawo i Sprawiedliwość nie popiera Pawła Silberta, Platforma Obywatelska Jaworzno popiera Pawła Silberta. Powoduje to szum informacyjny, z którego zwykli wyborcy już nic nie rozumieją. Przestali wierzyć w informacje przekazywane w materiałach wyborczych, których poziom był zawstydzający.

O przyszłości miasta zadecydujemy 30 listopada. Na karcie do głosowania możemy wybrać, czy chcemy kontynuację rządów Pawła Silberta na następne 4 lata, co będzie skutkowało 16-letnim prezydenckim stażem. Czy mieszkańcy oddadzą władzę w ręce nowej osoby, która będzie miała okazję się wykazać w pracy dla mieszkańców?

W poniedziałek okaże się czy senator wróci do senatu do Warszawy i czy po 12 latach prezydentury Pawła Silberta mieszkańcy odeślą go do jego wcześniejszej pracy przy wagonach na elektrowni.

Obojętnie co się stanie, my mieszkańcy Jaworzna będziemy musieli żyć dalej i wymagać od jednej i drugiej frakcji politycznej wywiązania się z wyborczych obietnic, których nam nie szczędzono.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki

49 KOMENTARZE

 1. Nam mieszkańcom Jaworzna na pewno będzie dobrze… Nie wiem jednak jak kolejne 4 lata przeżyją matysiki, czym się będą zajmować, czy za 4 lata znowu będą mącić …, napuszczać Jaworznian na siebie, kłamać, siać czarną propagandę. Mam nadzieję, że pokochają swoją drugą ojczyznę – Mysłowice… i tam przeniosą się całą swoją kochaną rodzinką

  • Masz rację, jeszcze tylko ta jedna gazeta podskakuje w naszym mieście. Wszystkie inne mamy juz pod kontrolą. Trzeba jej zatkać … chęć pisania na władzę. Wtedy wszyscy jaworznianie się ucieszą bo będzie spokój. Wtrącają się do zarobków władzy, do jakiejś jawności życia w mieście. Po co kto ma wiedziec ile władza zarabia, co robi. Nos do … kieszeni, Jaworzno zasługuje na jenomyślność. Jaworznianie stwórzmy front jedności, za komuny był i było fajnie. Wybory zawsze wygrywali ci sami. Po co to komu jakieś zmiany jak nam dobrze  I jeszcze będzie lepiej …

  • „Po wyborach ograniczymy informacje o polityce do minimum” daremny trud już pokazaliście na co Was stać…… Pozwolę sobie tylko na jeden cytat z powyższego artykułu: „……..czy po 12 latach prezydentury Pawła Silberta mieszkańcy odeślą go do jego wcześniejszej pracy przy wagonach na elektrowni”. To jest właśnie ta zgoda która buduje.
   Czytałem te wszystkie artykuły, komentarze i uważam, że przeszliście Państwo samych siebie – jeżeli chodzi o stronniczość i stosowanie języka nienawiści.
   Jest to bardzo przykre, że w pogoni za władzą można posunąć się do takich……. właściwie nie wiem jak to nazwać. Nie odnoszę się tutaj do P. Śmigielskiego i jego słów, obietnic i komitetu poparcia, to zupełnie inna kwestia i nie o tym chciałbym napisać w tym komentarzu. Chcę tylko wyrazić mój sprzeciw dla tak prowadzonej kampanii a przytoczony powyżej fragment świadczy tylko o Was jak najgorzej.
   I nie ma co teraz pisać pod artykułem, że po kampanii odejdziecie Państwo od polityki, to już nic nie zmieni. Te socjotechniczne sztuczki pod publikę w wywiadzie przed kamerami prowadzonym przez Państwa dziennikarzy na temat zostania dziadkiem czy pytania o to czy rodzice prowadzili zakład fotograficzny….. co to ma wspólnego z wyborami? Po prostu żal.
   Niestety drodzy Państwo, to nie ruski kołchoz gdzie wszyscy słuchają wioskowego radiowęzła tzw. kołchoźnika i dali by się pokroić, że to co tam mówią to prawda. Jest 21 wiek i ludzie mają swoją świadomość a takie sztuczki świadczą tylko o braku szacunku dla Jaworznian i traktowanie ich jak głupków czy ślepy elektorat.
   Pora kończyć drodzy Państwo… I na koniec jeszcze jedno….. osobiście uważam, że Państwa działania nie tylko nie pomogły ale wręcz osłabiły pozycję i postrzeganie senatora przez Jaworznian. Dziwi mnie tylko to, że człowiek którego hasło brzmi „zgoda buduje” się na to godzi. dziękuję za przeczytanie do końca… i mimo wszystko życzę powodzenia.

   • Masz rację Obcy, pilnuj tego portalu i tej gazety aby nie zbaczała z wytyczonego przez nas kierunku. Ma być jedna myśl, jeden front, awanturników wytępimy. Wybijmy im z głowy jakąkolwiek krytykę. Już Gomułka to mówił. ten gość mi się podoba. Przegonił tych którzy krytykują władzę, niektórych nawet za granicę. Zapewne wszystkie inne portale w jaworznie są juz pod naszą kontrolą, są spokojne i tak ma być, trzeba zawsze popierać władzę i ma tu byc cicho w jaworznie. Władza służy ludziom pracy i oni powinni jej bronić jak niepodległości …

   • „uważam, że Państwa działania nie tylko nie pomogły ale wręcz osłabiły pozycję i postrzeganie senatora przez Jaworznian.” W pełni się z tym zgadzam. Chroń mnie Panie Boże od takich przyjaciół, bo z wrogami sam sobie poradzę 😉

    • Ja jestem właśnie przeciwnikiem senatora, wręcz wrogiem, po co taki pcha się do władzy, jak on ma dobry zawód. Może nam narobić kłopotu , a jest mądrala bo to lekarz, skończył lepsze studia od nas, może nam namieszać. Mamy juz zdecydowaną przewagę w radzie, tylko on kombinuje ten senatorek. Fajnie że jesteś z nami …

   • A tak marginesie, po co Ty Obcy wchodzisz na te portale wrogie władzy, trzeba te portale omijać szerokim łukiem. I jeszcze ich pouczasz, z takimi nie powinno się rozmawiać. Ty sobie tutaj przebywasz i czytasz, po co skoro i tak ci się nie podobają. Wchodź na portale p. Tury i nne (www. jaworzno.pl). Oni są prawidłowi …

    • no cóż przepraszam że Pana uraziłem, ton Pana wypowiedzi tylko potwierdza pana poziom. Tak to już jest, że aby mieć otwarte spojrzenie trzeba poznać wszystko a więc i takie portale jak ten. przeglądam również inne portale patrzę na plakaty te na ul. Matyniaków również jakoś nie widziałem plakatów mówiących o tym ilu mieszkańców powiedziało Panu Śmigielskiemu nie, jakoś nie spotkałem się z twierdzeniem że jeżeli mieszkańcy powiedzą Panu Śmigielskiemu nie – to będzie musiał wrócić ……….No jeżeli tak wygląda patrzenie na ręce władzy i obiektywne dziennikarstwo no to ja się chyba nie znam.

 2. Kolejna obluda Matysikow i Smigielskiego. Sami napuszczali na Silberta, sklocali mieszkancow, zasypywali miasto szkalujaca brudna i nirprawdziwa gazetka i teraz mowia ze kampania byla nieczysta? To jest hipokryzja i sztuczne wybielanie si redakcji i Jozefa. M, ktory ma dwa wyroki za klamstwa.

 3. Jeżeli chcesz :
  – demokracji przystankowej czyli zawłaszczania przestrzeni publicznej przez jedynie słuszną władzę,
  – elektrobusów co to zmniejszą poziom zanieczyszczeń w mieście choć nie powiedziano nam za jaki poziom zanieczyszczeń zwykłe autobusy odpowiadają,
  – tychże elektrobusów za jedyne 170000,00 zł choć za rok można było próbować je kupić za 20 % tek kwoty,
  – problemów które władza sobie sama stwarza by je potem rozwiązać ( za nasze pieniądze ) czyli skrzyżowania Armii Krajowej z Katowicką na Osiedlu Stałym,
  – miłych i elokwentnych pracowników Wydziału Propagandy Frontu Jedności Narodu ( hawkmoon i inni ),
  – dwójcy nieświętej czyli Wiceprezesa i Prezesa w jednym,
  – prezydentów w radach nadzorczych gdzie sobie dorabiają po godzinach,
  i innych pomysłów które można realizować do emerytury to oddaj głos na Prezydenta.
  On może być tylko jeden.

 4. Hmmm … chyba Panie Moroń nie zna Pan, albo udaje że nie zna układów i powiązań PO pomiędzy Jaworznem a Tychami, pomiędzy tyskim PECem a „naszymi” elektrowniami, pomiędzy jaworznickim posłem i senatorem a tymi firmami. Pewnie nie wie Pan za jakie pieniążki zatrudniani są pociotkowie i znajomki tych dwóch pseidopolityków. Przy ich zarobkach dochody z uczestnictwa w radach nadzorczych jaworznickich firm to żenada :))).

  O emeryturach proszę nie wspominaj … nie doczekamy jej dzięki Twojemu kandydatowi. Cóż … trzeba będzie harować do śmierci …

  • Brawo Mateusz, zatkaj im twarz, niech nie zajmują sie naszymi zarobkami. Aż mi lżej, że to nie tylko my mamy po kilka pensji, które są jak piszesz żenadą :). Muszę Cię uściskać zarazo, bo wygrzebałeś z wielkim zaangażowaniem godnym nas rzecz, której nawet ja nie znałem. To nic, że trochę zmyślasz, przyznaj się. nawet mnie zaskakujesz :). Dawaj szybko kolejne bo do pólnocy niedaleko. Jak ich obrzucisz błotem to może wygramy. Dawaj, dwój sie i trój …

 5. Droga redakcjo 🙂
  Czy nie widzicie, że sami strzelacie do P.Śmigielskiego?:) Nie żeby mi z tego powodu było przykro … 🙂
  Podajecie taki stan rzeczy:
  Silbert :
  za: nowoczesne miasto, przeciw: buta i chamstwo
  Śmigielski:
  za: kultura i profesjonalizm, przeciw: błędy z okresu kiedy był marszałkiem województwa

  Jak myślicie .. po takim zaprezentowaniu kandydatów, który z nich zyska poparcie? 😉

  Ja jestem za Prezydentem, który jest organem władzy wykonawczej a nie miłym panem, który ma się do ludzi wyłącznie uśmiechać. Kultura kulturą. Prezydent jest nerwowy, owszem. Ale pcha miasto do przodu, działa!! Kulturalnemu Panu Śmigielskiemu wskazujecie jego błędy z okresu kiedy był Marszałkiem. O jakim więc profesjonaliźmie mowa??
  Pozostaje mi tylko podziękować:)

  z ciepłymi pozdrowieniami dla całego składu gazety
  Agnieszka

 6. A ja tylko w temacie głównym informacji
  Jako szary mieszkaniec, o tym jak zagłosuję (nie na kogo) zadecydowałem w czerwcu. Przeciw Silbertowi!, Dotarło do mnie, że Jaworzno i tak będzie się rozwijało, szybciej, tak samo albo trochę wolniej, ale gorzej już nie będzie. A jak sobie wspomniałem ostatnie 12 lat, to zobaczyłem wiele zrealizowanych fajnych projektów, ale okraszonych dziadostwem i bylejakością w realizacji. No może budowa Biblioteki, jest tą jedyną niepokalaną. Dziadostwo i bylejakość realizacji skutecznie przemilczano, wyciszano, zagłuszano.. i na koniec stwierdzano, że ..”nikt nam nie wmówi, że czarne jest czarne a białe jest białe..”
  Zagłosuję przeciw Silbertowi, choć nie przeciw poszczególnym punktom jego programu. Bo wiele jest wg mnie słusznych, dobrych i na pewno zostaną zrealizowane. Bo mieszkańcy tego chcą !. Tyle, że jak przegra Silbert to uważam, że jest szansa na lepsze wykonanie. Bo gorzej być nie może, ale może być inaczej, pozytywnie lepiej.

 7. Moim zdaniem tylko Pan Senator Bogusław Śmigielski jest w stanie coś dobrego zrobić w naszym mieście. Na nic się nie zda obrzydzanie Go przez przeciwników. Ludzie w Jaworznie mają dość układów, chcą aby miasto wreszcie zaczęło się rozwijać. Tak dalej być nie może, że setki aut z Jaworzna jadą pracować do sąsiednich miast. Wystarczy policzyć ile Jaworznian wyjeżdża rano o 7-dmej za pracą. Tak dalej być nie może. Wierzę w mądrość Jaworznian, że wybiorą godnego Prezydenta i taką osobą jest właśnie Pan Senator Bogusław Śmigielski. Zwykli Jaworznianie chcą mieć Pana Senatora Prezydentem i tak się stanie.