wtorek, 7 maja, 2024

Podwójne wicemistrzostwo świata Balnera

Strona głównaSportPodwójne wicemistrzostwo świata Balnera

W dniach od 14 do 17 maja w Lutsku na Ukrainie odbywały się Mistrzostwa Świata w wyciskaniu sztangi na ławce leżąc, martwym ciągu i trójboju siłowym federacji WPA World Powerlifting, Benchpress & Deadlift Championship World Powerlifting Alliance. We wszystkich konkurencjach startowało około 380 zawodników i zawodniczek z 14 krajów. Nie zabrakło również reprezentowanej przez około 50 osób reprezentacji Polski, która wywalczyła 1. miejsce w klasyfikacji drużynowej i została okrzyknięta najlepszą drużyną mistrzostw.

Jaworznickim akcentem tego sukcesu jest startujący w dwóch formułach: Raw Professional oraz EQ Professional Sebastian Balner z jaworznickiego Euro Gymu Mirosława Wojtyły. Sebastian po zaciętej walce zdobył wicemistrzostwo świata WPA w formule Raw Professional w kat. 110 kg masters oraz wicemistrzostwo świata WPA w formule EQ Professional w tej samej kategorii.