Maria Magdalena Żak jest absolwentką Gimnazjum nr 5 im Polskich Noblistów w Jaworznie. To właśnie tam rozpoczęła się jej przygoda z pisaniem wierszy i tekstów prozatorskich. Obecnie uczęszcza do I Liceum im. Tadeusza Kościuszki w Jaworznie, do klasy biologiczno-chemicznej.

REKLAMA

– Moje dwie największe pasje to muzyka i pisanie – opowiada. Od trzech lat gram na wiolonczeli. Nie przepadam za telewizją, uważam że strasznie zamula i ogranicza. Uwielbiam czytać książki, zwłaszcza fantastykę. Za mojego ulubionego pisarza uważam Stephena Kinga. Kraj, który mnie fascynuje, to Włochy. Ten kraj aż kipi od pozytywnej energii. Od życia oczekuję ciągłych wyzwań i prób, bo bez nich człowiek wpada w nieznośną rutynę.

Ulubionymi artystkami Marysi są Anja Orthodox i Kasia Nosowska. – Ich teksty i muzyka zawsze były i są do tej pory główną inspiracją i motywacją do tworzenia – mówi. Jej ulubione zespoły to Dead Can Dance, HEY i Closterkeller.

– Śmieszą mnie ludzie nastawieni na życie bez porażek, które są przecież immanentną częścią życia. Mój kolejny cel to napisanie książki.

Ulubioną formą spędzania czasu są dla Marysi koncerty.- Jest to dla mnie również okazja, aby porozmawiać z moimi idolami oraz spędzić czas z ludźmi o podobnych zainteresowaniach. Dzień bez muzyki jest dla mnie dniem straconym, potrzebuję jej jak powietrza.
Wśród swoich osiągnięć Marysia wymienia:

Ogólnopolski Konkurs Poetycki o Laur Plateranki
– Finał

Ogólnopolski Konkurs Literacki „Klucz do Świata Magii” – Wyróżnienie
Ogólnopolski Konkurs Poetycki „Bez Granic” – I miejsce
Ogólnopolski Turniej Jednego Wiersza – Wyróżnienie
Ogólnopolski Konkurs Literacki „Pióro Prezydenta Miasta Jaworzna” – I miejsce

Sporo się tego nazbierało, ale jak człowiek ma autentyczny talent, to o nagrody mu łatwiej.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki