Jaworznickie szkoły ponadgimnazjalne zapoznają gimnazjalistów ze swoją ofertą. Gimnazjalistom zostało już niewiele czasu na podjęcie tej trudnej decyzji – gdzie będą kontynuować naukę i jak ma wyglądać ich przyszłość. Ze swoją ofertą edukacyjną uczniów zapoznało II Liceum Ogólnokształcące im. Czesława Miłosza.

REKLAMA

II LO to zdaniem wielu osób jedna z najlepszych szkół na terenie miasta. Co roku jest klasyfikowana w prestiżowym rankingu „Perspektyw”. W tym roku „Dwójka” została sklasyfikowana na 268. miejscu na 300 uwzględnionych w rankingu liceów z całego kraju.

Gimnazjaliści, którzy odwiedzili w czwartek placówkę mieli okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną oraz porozmawiać z nauczycielami. Ciekawą lekcję chemii przygotowała Bożena Palian. Było nieco wybuchowo, kolorowo i magicznie.

O tym, że matematyka da się lubić przekonywała Danuta Mazur, która przyczyniła się do wielu wojewódzkich i ogólnopolskich sukcesów uczniów w tej dziedzinie.

Aktualnie II Liceum Ogólnokształcące oferuje cztery profile kształcenia: klasę biomedyczną, w której nacisk położony jest na biologię, chemię, matematykę, język angielski i wiedzę o społeczeństwie, klasę prawniczo-medialną, w której stawia się na język polski, język angielski, historię i wiedzę o społeczeństwie, klasę biznesową, która uczy głównie matematyki, angielskiego, geografii, fizyki i biologii, a także klasę inżynierską, w której górują przedmioty ścisłe: matematyka, fizyka i informatyka.

Oprócz tych zajęć każda klasa będzie kształcić się w zakresie przedmiotów uzupełniających, odpowiadających poszczególnym profilom.

Szczegółowe informacje na temat rekrutacji do II Liceum Ogólnokształcącego można znaleźć na stronie internetowej www.lo2.jaworzno.edu.pl.

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki