REKLAMA

Bogdan Wołkowski 6-krotny mistrz Świata w trikach snookerowych, 5-krotny mistrz Świata w trikach pool-bilardowych, 2-krotny mistrz świata i Europy w trikach artystycznych 4-krotny mistrz Polaki. Jest nie tylko wykonawcą, ale również twórcą wielu pokazowych zagrań.

Pierwszy swój tytuł wywalczył w 1995 roku, został mistrzem Polski. Jak powiedział: ,,wtedy bilard w naszym kraju dopiero raczkował, był bardziej formą zabawy, spędzaniem czasu w miłym gronie niż sportową rywalizacją”. Na początku nagrywał zawody na kasety, a potem próbował naśladować mistrzów. Wszystkiego nauczył się sam. Cudowna odmiana w karierze Bogdana nastąpiła, gdy do Polski przyjechał Mike Massey, legendarny amerykański mistrz w sztukach bilardowych. Kiedy Massey za jednym strzałem wbił pięć bili to od tej pory został jego guru. Później ich drogi skrzyżowały się jeszcze kilka razy, udało mu się wygrać z utytułowanym Amerykaninem. Zmierzył się także z inną gwiazdą, angielskim graczem, wieloletnim liderem światowego rankingu, Steve’m Davisem. Na swoje pierwsze mistrzostwa świata w trikach w 1998r, które odbyły się w Londynie jechał, żeby wygrać. Ćwiczył przez kilkanaście dni, przerywając jedynie na posiłki i krótki sen.
Po zdobyciu złotego medalu mistrzostw Świata podpisał kontrakt zawodowy. Był zapraszany na największe zawody z udziałem największych gwiazd. Grając w bilard zwiedził niemal cały świat. Ostatni tytuł Wołkowski wywalczył w Las Vegas w 2008 roku. Po wygraniu turnieju poszedł do kasyna, żeby się zrelaksować. Wrócił do hotelu i leżąc na łóżku słuchał piosenki Perfectu ,,Niepokonani”. Grzegorz Markowski śpiewał: ,,Trzeba wiedzieć, kiedy ze sceny zejść niepokonanym, wśród tandety lśniąc jak diament, być zagadką, której nikt nie zdąży zgadnąć nim minie czas”. I wtedy pomyślał, że taki moment właśnie nadszedł.
Bogdan do dzisiejszego dnia trenuje innych i prowadzi w Jaworznie klub bilardowy UKS Fair Play.

 

Konkurs

Do wygrania: zajęcia w klubie bilardowym Bogdana Wołkowskiego oraz dwie kule bilardowe z autografem. Decyduje kolejność zgłoszeń. Należy wysłać swoje nazwisko
z dopiskiem ,,Pasją nakręceni” na adres konkursy.jaw@gmail.com

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki