Zabrzmiał pierwszy dzwonek dla jaworznickich uczniów, a wraz z inauguracją nowego roku szkolnego wręczono nagrody dla najlepszych maturzystów w naszym mieście. To już tradycja, że nagrody w konkursie Talent i Praca wręczane są w tej szkole, której absolwenci uzyskali najwięcej nagród. W tym roku było to II Liceum Ogólnokształcące. Z pięciu przyznanych nagród aż trzy trafiły do rąk absolwentów tej szkoły.

REKLAMA

W tym roku konkurs Talent i Praca obchodzi także wyjątkowy jubileusz – 10 lecie istnienia. Przez tyle lat wielu absolwentów zostało nagrodzonych tą prestiżową nagrodą.

Osiągnięcia maturzystów były oceniane w pięciu kategoriach przez jury. Wszyscy laureaci, oprócz symbolicznych medali i dyplomów, otrzymali nagrody finansowe w wysokości 2000 zł każda.

Zobacz także: II LO zdominowało konkurs Talent i Praca

talent i praca2016_2Ta nagroda dla zwycięzców jest wyjątkowym wyróżnieniem i docenieniem ich pracy. Radości z sukcesów uczniów nie kryli także nauczyciele, którzy przygotowywali ich matury oraz pomagali im rozwijać ich naukowe i artystyczne pasje.

Z okazji obchodzonego jubileuszu jury zdecydowało o wręczaniu jeszcze jednej nagrody – dla szczególnie wybitnego nauczyciela. Jury po obradach przyznało nagrodę pani Danucie Mazur, nauczycielowi z II LO. Pani Danuta uczy trudnego przedmiotu, jakim jest matematyka, tym bardziej cieszą ją sukcesy jej uczniów. A nagroda potwierdza, że swój zawód wykonuje z pasją.

talent i praca2016_1

Nagrodzeni absolwenci:

Najlepszy maturzysta z przedmiotów humanistycznych i historyczno-społecznych Zuzanna Nowak z II LO

Najlepszy maturzysta z przedmiotów matematyczno-fizycznych Filip Przybycień z II LO

Najlepszy maturzysta z przedmiotów biologiczno-chemicznych Marcin Stanisław Figura III LO

Najlepszy maturzysta z przedmiotów języki obce Filip Przybycień z II LO

Najlepszy maturzysta za wybitne osiągnięcia artystyczne Joanna Maria Płonka z III LO

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki