Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej na Osiedlu Stałym włączyli się w ogólnopolską akcję „Szlachetna Paczka”.

REKLAMA

Celem Szlachetnej Paczki jest mądra pomoc, czyli taka, która daje szansę na zmianę. Dlatego do Paczki trafiają te rodziny, dla których kontakt z wolontariuszem oraz wsparcie materialne będą impulsem do zmiany.

W akcji wybiera się konkretną rodzinę, której chce się pomóc. OSP z Osiedla Stałego chce pomóc 53-letniemu panu Andrzejowi, którzy żyje samotnie. Mężczyzna utrzymuje się z niewielkiej emerytury i po odjęciu kosztów utrzymania, pozostaje mu na życie 317 zł miesięcznie.

Strażacy z OSP w swoim gronie organizują zbiórkę potrzebnych rzeczy, ale liczą także na dołączenie się do tego szczytnego celu mieszkańców Jaworzna.

Potrzebna jest przede wszystkim żywność, środki czystości, odzież męska i wersalka – ta na, której śpi mężczyzna, jest w tragicznym stanie.

Jeżeli chcieliby Państwo wspomóc Ochotniczą Straż Pożarną z Osiedla Stałego w zbiórce potrzebnych rzeczy dla pana Andrzeja, prosimy o kontakt z prezesem OSP – Józef Skulich- 696-020-103, naczelnikiem OSP – Jarosław Nelec – 660-782-475, transport – Bartosz Długajczyk – 518-725-794

osp-osiedle-stale-paczka

Foto:archiwum

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki
Advertisement