Brał łapówkę, zatrzymała go CBA

Mirosław S. pełniący funkcje wiceprezesa Spółki Restrukturyzacji Kopalń został zatrzymany przez CBA na parkingu przed centrum handlowym w Jaworznie. Jak informuje PAP, mężczyzna wpadł na gorącym uczynku podczas przyjmowania 30 000 zł od właściciela innej firmy.

REKLAMA

Obaj zatrzymani trafili do prokuratury.

Witold Jajszczok rzecznik prasowy Spółka Restrukturyzacji Kopalń S.A. w Bytomiu
potwierdził fakt zatrzymania Mirosława S. – na tym etapie nie znamy żadnych szczegółów – dodaje rzecznik.

Premier Beata Szydło podczas zeszłotygodniowej wizyty na Elektrowni Jaworzno mówiła o znakomitym stanie polskiej gospodarki, mówiąc że wystarczy nie kraść by była lepsza. Jeśli podejrzenia się potwierdzą, zwiastuje to koniec kariery Mirosława S.

Poniżej oficjalny komunikat CBA: Akcja CBA na parkingu przed centrum handlowym na Śląsku. Wiceprezes Spółki Restrukturyzacji Kopalń wziął 30 tys. zł łapówki od prezesa firmy wykonującej milionowe zlecenia na rzecz SRK.
Funkcjonariusze katowickiej Delegatury CBA zatrzymali na gorącym uczynku łapownictwa wiceprezesa Spółki Restrukturyzacji Kopalń Mirosław S. oraz prezesa spółki okołogórniczej.
Do zatrzymania doszło na parkingu przed jednym z centrów handlowych w Jaworznie, chwile po tym jak Mirosław S. wziął 30 tys. zł łapówki od prezesa firmy wykonującej milionowe zlecenia na rzecz Spółki Restrukturyzacji Kopalń.  W sejfie w siedzibie spółki, którą kierował zatrzymany prezes, zabezpieczono ponad 110 tys. zł w gotówce. Obaj zatrzymani biznesmeni trafią do prokuratury, gdzie usłyszą zarzuty.
Piotr Kaczorek, CBA

https://cba.gov.pl/pl/aktualnosci/3690,Zatrzymani-na-goraco-Lapowka-na-parkingu.html