Często mamy zwyczaj odchudzać się w zimowe miesiące, ustalamy noworoczne postanowienia, planując letni urlop wcześniej przechodzimy na dietę. Ale jak się okazuje to właśnie lipiec, sierpień i wrzesień są najlepszą porą na podjęcie wyzwania utraty kilogramów.

Drodzy Państwo oto kilka powodów dla których już dziś powinniście pomyśleć o zadbaniu o własny wygląd i zdrowie:

  1. W lecie mamy lepszy nastrój. Odchudzanie to często duży wysyłek, organizacja zakupów, gotowanie, treningi. Trzeba trochę samodyscypliny aby w tym wytrwać. Najważniejsze to dobre nastawienie a jak wiemy pozytywizm towarzyszy nam głównie w miesiącach letnich, gdy słońce długo świeci i jest ciepło. Nasze samopoczucie w lecie na ogół jest dużo lepsze niż w zimie.
  2. Dłuższy dzień. Letnia pogoda sprzyja aktywnym formą spędzania czasu. Spacery, bieganie, jazda na rowerze, kajaki to wszystko tylko w lecie. Zimą zawsze więcej czasu spędzamy w domu, przed telewizorem mają dookoła siebie więcej pokus. Organizm przy wyższych temperaturach otoczenia od razu spala więcej kalorii.
  3. Letnie stroje. W wakacje to co nas najbardziej motywuje do odchudzania to estetyka. Każdy kto ma ciut więcej kilogramów niż powinien przechodząc ulicą zwraca uwagę na smukłe sylwetki przechodzące obok. Już nie jesteśmy w stanie ukryć za warstwą ubrań nadmiernych kilogramów. To nas motywuje do działania. Lubimy czuć się z sobą dobrze a dwuczęściowy strój kąpielowy jest dla nas największym motywatorem do działania.
  4. Kolorowy talerz. Nigdy tak bardzo jak podczas lata organizacja posiłków nie jest prosta. W tych miesiącach targi uginają się pod szerokim asortymentem warzyw i owoców. Wszystkie sałatki, zdrowe posiłki stają się możliwe do wykonania. Dodatkowo cena tych produktów jest nie porównywalne mniejsza niż w zimę, dlatego warto z tego korzystać. Świetnym pomysłem są owocowo-warzywne sycące koktajle, które są bombą witaminową.
  5. Witamina D. Badania naukowe wskazują, że jednym z czynników powstawania i predyspozycji do otyłości jest niedobór plejotropowej witaminy D, która jak wiemy syntetyzuje się w naszej skórze ze słońca i przeciwdziała przewlekłemu stanu zapalnemu, który towarzyszy otyłości i nie pozwala na zredukowanie nadmiernych kilogramów.
  6. Woda. Jak wiemy nasze organizmy w większej połowie składają się z wody. Woda przyspiesza metabolizm, oczyszcza ciało, jest niezbędna przy odchudzaniu. A nigdy w ciągu roku nie chce nam się tak bardzo pić jak podczas lata.
  7. Latem jemy mniej. Temperatura otoczenia, która jest wysoka, pozwala na łatwiejsze utrzymanie stałej ciepłoty naszego ciała, w związku z tym nasz organizm nie potrzebuje tyle kalorii aby utrzymać homeostazę, więc możemy jeść mniej.
  8. Więc jak rozpocząć odchudzanie? Najlepiej od dziś! Nie odkładaj kilogramów na potem ponieważ wakacje miną a Ty nie zdążysz pochwalić się swoją szczupłą sylwetką. Na początek po prostu zacznij od znalezienia dobrego specjalisty który Ci w tym pomoże. Racjonalne żywienie to jedyna droga do sukcesu.
REKLAMA

Mgr Patrycja Kłósek
Dietetyk kliniczny, Psychodietetyk

Paleta diet
PALETA DIET CENTRUM LECZENIA OTYŁOŚCI JAWORZNO, LĘDZINY
www.paletadiet.pl
Kontakt: 690 442 833
Ul. Przechodnia 5 Jaworzno

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki