Wypadki drogowe, kradzieże, pobicia, interwencje publiczne i domowe, to codzienna ciężka służba jaworznickich stróżów prawa. Przedstawiamy wybrane zdarzenia z minionego tygodnia.

REKLAMA

21.08.2017 r.

Zgłosił 30-letni mieszkaniec Opola pracownik jednej z firm wykonującej prace na terenie budowy przy ulicy Dąbrowszczaków, iż nieznany sprawca włamał się do skrzynek narzędziowych i skradł szlifierki marki Bosch. Straty zostały oszacowane na 11 tys. złotych. Czynności w tej sprawie prowadzi KMP w Jaworznie.

22.08.2017 r.

W godzinach rannych jaworznicka policja została powiadomiona o oszustwie. 41-letni mieszkaniec Jaworzna za pośrednictwem portalu internetowego „OLX.pl” zakupił napinacz do łańcucha. Pokrzywdzony wpłacił na konto Michała K. 99 zł, jednak towaru nie otrzymał. Czynności sprawdzające prowadzi wydział kryminalny.

23.08.2017 r.

Do komendy policji zgłosił się 47-letni jaworznianin i poinformował dyżurnego, iż nieznany sprawca w budynku firmy przy ulicy Olszewskiego dokonał rozbicia trzech szyb w oknach aluminiowych. Straty w tym przypadku zostały określone na 6 tys. złotych.

24.08.2017 r.

W godzinach rannych w rejonie ulicy Gagarina doszło do tragicznego zdarzenia. Z nieznanych jeszcze przyczyn 65-letni kierowca roweru przewrócił się na ziemię a następnie zmarł. Obecny na miejscu prokurator wykluczył udział osób trzecich. Ciało mężczyzny zostało zabezpieczone do badania sekcyjnego.

25.08.2017 r.

W środku nocy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn w wieku 19 i 24 lata, którzy w rejonie przystanku PKM przy ulicy Grunwaldzkiej pobili 27-letniego jaworznianina. Pokrzywdzony doznał obrażeń twarzy. Sprawcy zostali przewiezieni do komendy policji. Sprawę wyjaśnia wydział kryminalny.

25.08.2017 r.

Popołudniu kryminalni zatrzymali 32-letniego mieszkańca Jaworzna, który skradł portfel z pieniędzmi (1,5 tys zł). Policjanci ustalili, że sprawca skradł pokrzywdzonemu także telefon komórkowy. Telefon został przez 32-latka zwrócony. Trwa postępowanie w tej sprawie.

26.08.2017 r.

Kwadrans po 2.00 na ulicy Jaworznickiej drogówka zatrzymała do rutynowej kontroli kierowcę samochodu skoda. W czasie rozmowy z 30-letnim kierowcą mundurowi wyczuli alkohol. Badanie trzeźwości potwierdziło podejrzenia policjantów, wskazując 0,29 promila alkoholu.

27.08.2017 r.

W nocy na ulicy Grunwaldzkiej policjanci drogówki zatrzymali do kontroli drogowej 34-letniego kierowcę skutera. W czasie kontroli okazało się, iż mężczyzna jest pijany. Badanie alkomatem wykazało cykliście 1,8 promila alkoholu w organizmie.