REKLAMA

Wchodząc na rynek z nowym produktem lub usługą trzeba liczyć się z koniecznością przeprowadzenia skutecznej promocji, której zadaniem będzie nie tylko przyciągnąć potencjalnego klienta, ale też zyskać jego przychylność. W dzisiejszych czasach pomału odchodzi się od papierowej formy reklamy, gdyż sporo osób wychodzi z założenia, że nie jest ona skuteczna. Wystarczy jednak wybrać odpowiednią grupę docelową i zastosować pewne chwyty marketingowe, dzięki którym efekty kampanii promocyjnej będą widoczne gołym okiem.

Ulotka – najtańsza forma reklamy

Wiele firm nadal decyduje się na papierową formę promocji ze względu na fakt, że jest ona tania i przy jej pomocy można bez problemu trafić do wybranej grupy docelowej. Zdaniem niektórych większy zasięg mają reklamy internetowe, gdyż ludzie zaraz po otrzymaniu ulotki wyrzucają ją do najbliższego kosza na śmieci, nawet nie zapoznając się z jej treścią, a podczas przeglądania stron internetowych lub oglądania filmów siłą rzeczy muszą rzucić okiem na przysłaniającą wszystko inne reklamę.

Trudno nie zgodzić się z faktem, że internetowe kampanie reklamowe przynoszą pożądane rezultaty w stosunkowo krótkim czasie, ale są bardzo kosztowne. Do tego nie nadają się do promocji produktów dedykowanych np. osobom starszym. Babcie i dziadkowie rzadko kiedy posiadają komputer ze stałym dostępem do internetu, nie korzystają też z przenośnych urządzeń mobilnych. Dlatego do osób starszych znacznie łatwiej trafić jest przy pomocy ulotki niż wysublimowanej reklamy internetowej.

Na ratunek gadżety promocyjne

Mówi się, że na początku trzeba dać coś od siebie, aby potem móc inkasować zyski. Klienta trzeba w jakiś sposób do siebie zachęcić, najłatwiej jest ofiarować mu niewielki gadżet zupełnie za darmo. Dzięki temu prędzej zwróci on uwagę na ofertę firmy, której logo lub hasło reklamowe znalazło się na danym proficie, niż jakby dostał do ręki jedynie papierową ulotkę.

Największą popularnością cieszą się gadżety reklamowe z nadrukiem takie jak długopisy i ołówki, breloczki do kluczy, smycze na telefon, czy modne ostatnio torby ekologiczne. Odbiorcy na co dzień używając ofiarowanych im produktów zapewnią Ci dodatkową reklamę, gdyż niejeden pozazdrości im efektownej torby na zakupy, czy ciekawego breloczka i zainteresuje się skąd go ma, bądź jakie jeszcze gadżety ma do zaoferowania dane przedsiębiorstwo.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki