Zatrzymany za włamanie do altanki działkowej

REKLAMA

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który podejrzany jest o włamanie do jednej z altanek ogrodu działkowego w Szczakowej. Łupem włamywacza padł rower górski oraz elektronarzędzia i narzędzia działkowe.

REKLAMA

Większość skradzionych przedmiotów została przez policjantów odzyskana. Za kradzież z włamaniem grozi kara nawet do 10 lat więzienia. W miniony piątek oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie od mieszkańca Szczakowej, że ktoś włamał się do jego altany na terenie Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Hutnik” przy ulicy Szklarskiej. Sprawca dokonał włamania pod osłoną nocy i z domku skradł rower górski oraz przedmioty i narzędzia, jakie najczęściej przechowuje się na ogrodach działowych. Właściciel altanki straty oszacował na 3400 złotych.

Już w kilka godzin po zdarzeniu, kryminalni ustalili sprawcę tego przestępstwa. Jego zatrzymanie było tylko kwestią czasu. Wczoraj śledczy zapukali do jego mieszkania. Zaskoczony 24-letni mężczyzna nie stawiał oporu. W jego miejscu zamieszkania na strychu policjanci znaleźli ukryte skradzione rzeczy. Sprawca trafił do policyjnego aresztu. W trakcie przesłuchania 24-latek usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. O dalszym losie zatrzymanego zadecyduje prokurator i sąd. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

KMP Jaworzno

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki