I Jaworznicki Bieg Niepodległości

Czwarty Bieg Patriotyczny a Pierwszy Bieg Niepodległości już za nami. Organizatorami biegu oraz całego pikniku było stowarzyszenie Jaworznicka Inicjatywa Narodowa.

REKLAMA

Na starcie w Parku Lotników stanęło ponad 100 zawodników. Choć trasa tym razem była wymagająca, najlepsi biegacze z 8 kilometrowym dystansem uporali się w niecałe 40 min. Najlepszy z czasem 32 min jaworznianin Mariusz Kilian w Biegu Patriotycznym startował pierwszy raz. Nie ukrywał, że jest zadowolony, choć na trasie często było ślisko. Najlepsza wśród pań – Emilia Stańkowska na jaworznickich biegach stawia się regularnie. Z Krakowa, gdzie obecnie pracuje i studiuje, przyjechała, by spotkać znajomych oraz poznać nowe twarze. Przyjechała nie tylko dla sportu, ale dla uczczenia w ten sposób Narodowego Święta Niepodległości. Dla zawodników oraz zgromadzonych nie mogło zabraknąć ciepłych posiłków i gorącej kawy.

Podczas pikniku nie brakowało chętnych do nauki udzielania pierwszej pomocy. Można było poznać dzieje polskich rycerzy, tych XVII – wiecznych, z wieku XX jak i współczesnych. Wszystko za sprawą pokazów militarnych, wystrzałów, inscenizacji. Marek Długopolski wraz z przyjaciółmi Kingą, Sławkiem, Jackiem oraz Mateuszem zaśpiewał pieśni patriotyczne. Wszystko w ich opracowaniu, inaczej brzmiące niż na płytach. „O mój rozmarynie”, „Serce w plecaku” czy „Dziś do Ciebie przyjść nie mogę”- to te właśnie utwory sprawiły, że w tak świątecznym dniu serca jaworznian zaczęły bić radośniej niż zwykle.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki